УКР
УКР
16.01.2018 10:23
Поділитися

Фільм «Фінальний портрет»: нестерпний тягар генія

0

Біографічна драма про талант, як справжнє випробування

Я не пишу так, як бачу, бо це неможливо

Альберто Джакометті

Кінокартини про великих митців варто виносити в окрему категорію. У житті видатних особистостей завжди знаходиться місце для цікавої історії, тим паче, що творчі люди нерідко з геніальністю отримують і внутрішніх демонів. Свіжий фільм актора та режисера Стенлі Туччі «Фінальний портрет» (Final Portrait) присвячений саме такій неординарній постаті – швейцарському генію Альберто Джакометті.

фільм Фінальний портрет

У 60-і роки в Парижі прославлений живописець і скульптор Джакометті (Джеффрі Раш) знайомиться з американським письменником та мистецтвознавцем Джеймсом Лордом (Армі Хаммер) і пропонує тому позувати для портрету. Хто ж знав, що «робота на пару годин» затягнеться на стільки, що дозволить герою Армі та глядачам на повну відчути, як нелегко бути талановитим.

Композиція фільму «Фінальний портрет» нагадує «Запалюючи зірки» Енді Годдара чи «Життя» Антона Корбейна. Сюжет так само розгортається навколо генія та супроводжуючого персонажа, котрому випадає нелегка доля витерпіти всі витівки та душевні метання генія. Стрічка вийшла камерною та депресивно сірою, на противагу яскравій особистості Джакометті. Хоча Туччі дорогих картин і не знімає, проте це перший фільм, де він сам у кадрі не з’являється. І зрозуміло чому, екран цілком і повністю належить маестро Джеффрі Рашу, що прекрасно передав нелегкий характер підстаркуватого художника.

фільм Фінальний портрет

Щоб не перевантажувати глядачів, хронометраж стрічки скоротили до прийнятних 90 хвилин. За цей час «Фінальний портрет» встигає продемонструвати творчі будні Джакометті, котрий, не зважаючи на мільйонні гонорари, любов до проституток та випивки, має щодня відпрацьовувати в майстерні. І хоч сам митець часто недооцінює свої роботи, він розуміє, що талант накладає зобов’язання – мусиш лишити спадок. Розуміють це і його друзі. Тому Лорд і переносить свій виліт до Нью-Йорка раз за разом, доводячи до сказу кохану, щоб на світ народився ще один геніальний твір.

Фільм «Фінальний портрет» вийшов влучним нарисом того, як велич таланту приносить не лише славу та гроші, але й випробування. Причому, як для самого митця, так і для його оточення. І ексцентричність в такому разі – це найменше з того, що соціум має пробачати обдарованій людині.

Дмитро Сидоренко, спеціально для “Ранку у Великому Місті”

Також читайте: Фільм «Темні часи»: на шибеницю черги немає

16.01.2018 10:23
0Загрузка...

Дивіться на ICTV

Зареєструйтесь

Увійти, використавши ваші дані

Забули пароль?

Відновлення паролю

Увійти через соц. мережу

ВГОРУ
Вгору