УКР
УКР
13.12.2017 16:45
Поділитися

«Зоряні війни: Останні джедаї»: сила є, совісті не треба

0

Восьмий епізод пригод у далекій-далекій галактиці реанімує славну серію Джорджа Лукаса

Я знаю лише одну істину: пора джедаїв… скінчилася.

Люк Скайвокер

40 років тримати перше місце серед космічних пригодницьких фільмів – це вам не іграшки. «Зоряні війни», які розрослися до всесвітньої франшизи, залишаються актуальними в часи, коли «Санта-Барбара» вже не збирає мільйонну аудиторію. І навіть не надто вдале «Пробудження сили» дворічної давнини довело, що цікавим цей всесвіт може бути не лише для фанатів.

Зоряні війни: Останні джедаї

Новий фільм «Зоряні війни: Останні джедаї» (Star Wars: The Last Jedi) дістався Райану Джонсону, котрий також переписав під себе сценарій. Схоже, задачею Джей Джей Абрамса у «Пробудженні сили» було нагадати нам, що собою являють «Зоряні війни». Таке собі коротке повторення пройденого матеріалу. Саме тому два роки назад відчувалося, наче нам намагаються підсунути нескінченний повтор, ховаючи його за іменем режисера «Місії нездійсненної» та «Зоряного шляху».

А от Джонсон, котрий колись зняв непогану «Петлю часу», виглядає більш вільним в творчому плані. У «Останніх джедаях» йому вдалося вивести сагу на старі рейки успіху, тим більше, змінювати після Абрамса довелося не так вже й багато. Мильну оперу в стилі «хто кому дідусь» звели до мінімуму, а в основу сюжету поклали непросте питання походження Сили. Адже це не просто енергія, яка підпорядковується джедаям і допомагає їм рухати каміння та битися зі злом. Бо якщо так, то чому навіть за розквіту джедайсього руху імперія так і не пала? І чому найсильніші учні зазвичай переходять на темну сторону? Тому сирітці Рей, котра знайшла-таки Люка Скайвокера, доведеться стикнутися з нелегкою істиною: джедаї – це не універсальна зброя.

«Зоряні війни: Останні джедаї»: сила є, совісті не треба

Вдалося Джонсону й прекрасно скомпонувати стрічку. «Зоряні війни: Останні джедаї» з перших хвилин задає напружений драматичний темп і не відпускає до останньої хвилини. Верховний порядок ганяє мізерні залишки руху опору на чолі з Леєю по всій галактиці. А кожен з героїв у свій спосіб шукає шлях порятунку повстанців. Рей вірить у можливість відродити орден джедаїв, командор По Дамерон обирає шлях «розбомбити всіх ворогів», перебіжчик Фінн практикує диверсії, а Лея пропагує ідею таємної розбудови повстанського підпілля по всій галактиці.

Кожен з цих сценаріїв дарує цікаві події в дусі старих-добрих «Зоряних війн»: нові планети, космічні та наземні баталії, перегони, дуелі, зради та перемоги. Єдине, чого не вистачає, так це нових цікавих персонажів, бо одним Бенісіо дель Торо не відкупишся. Зате звірят різноманітних напхали вдосталь, від гібриду морської свинки та пінгвіна (порг) до кристалічних лисів.

Якщо вам здалося, що минулий епізод за авторством Абрамса перетворив зоряну сагу на змію, що вкусила себе за хвоста, то Джонсону вдалося повернути їй славу часів Джорджа Лукаса. «Зоряні війни: Останні джедаї» складається з тих же самих компонентів, що й минулі фільми франшизи, просто скомпоновані вони в правильній пропорції та послідовності. Смертям тут справді співпереживаєш, зрадників ненавидиш, сюжетним поворотам дивуєшся, а над ваганнями героїв не хочеться сміятися. Фейлів у фільмі всього пара, але називати їх вам не буду, аби не розкривати сюжет. Зрештою «Останні джедаї» на дві з половиною години (найдовша частина серії) перетворюють глядачів в залі на запеклих фанатів далекої-далекої галактики, і цього цілком достатньо.

 Дмитро Сидоренко, спеціально для “Ранку у Великому Місті”

13.12.2017 16:45
0Загрузка...

Дивіться на ICTV

Зареєструйтесь

Увійти, використавши ваші дані

Забули пароль?

Відновлення паролю

Увійти через соц. мережу

ВГОРУ
Вгору