УКР
УКР
21.11.2017 09:45
Поділитися

Фільм «Субурбікон»: ідеальне місце для самознищення

0

Нова комедія братів Коенів про смертельно небезпечні стереотипи  

Если в городе революция, война, беспорядки

Кровосток, «Беспорядки»

Оскароносний Джордж Клуні знімає новий фільм за сценарієм культових братів Коенів з володарями «Оскару» Меттом Деймоном і Джуліанною Мур у головних ролях. З такими ввідними стрічка «Субурбікон» (Suburbicon) виглядає ласим шматком для кіноманів. Але не поспішайте бігти до кінотеатру, якщо ви не в курсі поглядів Коенів на чорні комедії.

Субурбікон – це вигадане місто в США 50-х, де створені ідеальні умови для проживання будівників американської мрії. Рівні ряди двоповерхових будиночків, рівненькі підстрижені газони та рівні права жителів. Все так, поки в одну з новобудов не вселяється подружжя афроамериканців, бо після цього містечко буквально злітає з котушок.

субурбікон

Для зав’язки фільму «Субурбікон» Коени використали реальний випадок у США 1957 року, коли жителі невеликого містечка влаштували справжню травлю чорношкірим жителям. Але це не основна сюжетна лінія, бо головне у фільмі – безумство, яке коїться у сім’ї Мейерсів, що живуть у сусідньому з чорношкірими будинку. До них вторгаються бандити, після чого ніхто з родини не зможе жити, як раніше.

За допомогою двох історій у фільмі «Субурбікон» Коени видають непогану сатиру на сучасне суспільство, де всі посміхаються одне одному, але насправді кожному плювати на інших. Люди чудово підхоплюють загальну істерію, особливо, якщо вона стосується старих забобонів, проте не здатні розгледіти біду в житті сусіда. А вона, частіше за все, трапляється там, де не чекаєш. Тому й ісламістські теракти в США сприймаються не так різко, як черговий випадок масового вбивства своїх співвітчизників рядовим американцем.

субурбікон

Проте, як це часто трапляється з комедіями Коенів, вони занадто заграються з повчальними історіями, забуваючи, що на дворі нове тисячоліття. І сьогодні фільми на кшталт «Прочитати і спалити», «Гамбіт», «Аве, Цезар!» та «Субурбікон» виглядають занадто тягучим та нудним. І жорстокість, яка б мала бути фактором підвищення алертності, сприймається глядачами, як намагання виїхати за рахунок скандалу. Тому це не більше ніж комедія на четвірку, причому для фанатів чорнухи від Коенів.

Дмитро Сидоренко, спеціально для “Ранку у Великому Місті”

21.11.2017 09:45
0Загрузка...

Дивіться на ICTV

Зареєструйтесь

Увійти, використавши ваші дані

Забули пароль?

Відновлення паролю

Увійти через соц. мережу

ВГОРУ
Вгору