УКР
УКР
13.10.2017 16:30
Поділитися

Фільм «На межі»: помсту краще подавати в каструлі

0

Німецько-французька драма про те, чому не варто справлятися з труднощами самотужки

Не мстіться самі, улюблені, але дайте місце гніву божому, бо написано: мені помста належить, я відплачу, говорить господь.

(До Римлян 12:19)

Цьогорічний фестиваль «Нове німецьке кіно» відкрила стрічка «На межі» (Aus dem nichts) від режисера Фатіха Акіна. Ця картина вже принесла головній героїні Дайан Крюгер нагороду Каннського кінофестивалю за кращу жіночу роль та поїхала змагатися за «Оскар» в категорії найкращий фільм іноземною мовою. Одразу відмічу, що шанси здобути нагороду Американської кіноакадемії у німецько-французького фільму чималі, бо він торкається дуже актуальних проблем.

фільм на межі фото

В центрі сюжету – жінка Катя, що живе в Гамбурзі зі своїм чоловіком-турком та маленьким сином. Звичайне життя молодих безтурботних європейців перериває теракт, в якому гинуть чоловік та син Каті. Після цього на нас чекають півтори години душевних мук із розряду 5 стадій прийняття неминучого. Як годиться, до страждань жінки додається напруженість в родині, бо батьки її та чоловіка звинувачують одне одного замість того, аби підтримати. А головне, що справжні винуватці мають всі шанси залишитись непокараними через забюракритизованість німецького суду. І от цього Катя ніяк допустити не може.

фільм на межі фото

Фільм «На межі» вийшов по-європейськи відвертий та гостросоціальний. Тут згадали проблему мігрантів, нацизм, надмірну бюрократію та слабкість індивіду перед державою. Але найсильніше автори підкреслили дві речі. По-перше, страшну силу тероризму, бо ця історія прекрасно демонструє, чому так багато жителів західних країн живуть у постійному страху в будь-який момент стати жертвою. По-друге, важливість соціальної підтримки близьких людей у важкі часи. Героїня її отримала недостатньо, тому й не дійшла до стадії Прийняття.

Дмитро Сидоренко, спеціально для “Ранку у Великому Місті”

Також читайте: Фільм «Сторожова застава»: яким вийшло перше українське фентезі 

13.10.2017 16:30
0Загрузка...

Дивіться на ICTV

Зареєструйтесь

Увійти, використавши ваші дані

Забули пароль?

Відновлення паролю

Увійти через соц. мережу

ВГОРУ
Вгору