УКР
УКР
10.09.2017 10:00
Поділитися

Фільм «Шопенгауерська шизофренія»: будь собою, помри

0

Шість днів із життя депресивного домашнього філософа, що вирішив вчинити самогубство.

Аматорський повнометражний артхаус, знятий у Кривому Розі за участі акторів, котрих шукали через соціальні мережі. Ви ще не закрили вкладку? Тоді продовжуємо.

Український сегмент авторського кіно поповнився досить цікавим експонатом. Аристарх Нескупов за якісь смішні копійки зняв стрічку про те, як протягом шести днів молодий хлопець переживає екзистенційну кризу і емоціональне вигорання. Апогеєм цього стає те, що герой, начитавшись Шопенгауера, впізнає себе в описі самогубців і вирішує вкоротити собі вік. Молодик вбачає в людині лише помилку природи, у котрої не вийшло нічого вищого за тварину. Прямо замальовка на тему: «Згубний вплив філософської літератури на незміцнілі уми».

Шопенгауерська шизофренія фільм

Фільм «Шопенгауерська шизофренія» вийшов претензійним, із незрозумілими театральними замальовками і непотрібними повторами монологів. Він почасти нагадує дипломну роботу випускника інституту з непереконливою грою акторів. Але справа в тому, що легко впізнати поезію аматора, зустрівши риму «кров-любов», а от коли перед тобою білий вірш, піди розбери, талановито чи бездарно сполучені між собою слова. Впевнений, глядачі розділяться на тих, кому фільм абсолютно не сподобається, і на тих, хто вважатиме його глибокою роботою.

Шопенгауера важко читати, а «Шопенгауерську шизофренію» важко дивитися. Навіть MS Word підкреслює прізвище філософа червоним, уявляєте, наскільки важко буде стрічці з такою назвою в широкому прокаті? Але, якщо ви продеретеся через важку подачу та недоліки матеріалу, отримаєте більше досвіду, ніж від трьох вилизаних голлівудських масових картин.

Шопенгауерська шизофренія фото

Бо герою є чому вас навчити. Спочатку він боїться сам себе, а потім приймає себе таким як є. Здавалося б, перемога! Масова культура з дитинства вчить нас, що потрібно просто залишатися самим собою, і буде тобі щастя. От тільки хлопчина прийняв себе самогубцем. У нього немає причин, аби жити, немає їх і, щоб вмирати. Повна апатія, як повний штиль, найгірша з ситуацій.

Так і розбивається універсальна догма «бути собою». Забудьте, бути собою – це вульгарно, бути собою – мейнстрім, вибір легкого шляху. Прикидайтеся, перевтілюйтеся, одягайте маску і старайтеся зростися з нею. Це непросто, героя від таких намагань кидало з крайності в крайність, розривало на шмаття і збирало знову. Але якщо у вас вистачить духу, то одного прекрасного ранку ви зрозумієте, що стали іншою людиною, тим, ким лише мріяли бути. І тоді не потрібно буде приймати себе тою недолугою особою, яка тобі самому не подобалася.

 Дмитро Сидоренко, для “Ранку у Великому Місті”

10.09.2017 10:00
0Загрузка...

Дивіться на ICTV

Зареєструйтесь

Увійти, використавши ваші дані

Забули пароль?

Відновлення паролю

Увійти через соц. мережу

ВГОРУ
Вгору