УКР
УКР
18.04.2017 10:00
Поділитися

«Дружина доглядача зоопарку»: коли клітка дарує свободу

0

Неймовірна реальна історія про спасіння варшавських євреїв від нацистських концтаборів у вольєрах зоопарку.

Ян та Антоніна Жабинські нагадують нам про те, що ми розуміємо під словом «людяність», принаймні у найоптимістичніші моменти
Сьюзі Лінфілд,
The Washington Post

У Другій світовій війні Польщі дісталося одній із перших. Розділена між Рейхом та СРСР вона стала плацдармом для обох войовничих таборів. Варшава при цьому була зайнята німцями, тож не дивно, що дуже швидко тут з’явилося гетто для євреїв, куди їх зігнали з усього міста й закрили неначе звірів у клітці.

Але саме у Варшаві знайшлося подружжя доглядачів місцевого зоопарку, котре не змогло спокійно дивитися на нелюдське ставлення нацистів до євреїв. Ян та Антоніна Жабинські налагодили хитромудру схему, за допомогою якої їм вдалося врятувати близько 300 невільників варшавського гетто.

Дружина доглядача зоопарку фільм

Саме ця реальна історія, записана у щоденнику Антоніни, лягла в основу відомого роману Даян Акерман, а тепер стала і сюжетом фільму «Дружина доглядача зоопарку» (The Zookeeper’s Wife). Подібні фільми одразу заряджені на успіх, згадайте хоча б неперевершений «Список Шиндлера», адже вони показують наскільки жахливим може стати людський соціум, якщо ми втратимо здатність співпереживати та станемо байдужими.

Більш того, стрічка «Дружина доглядача зоопарку» дуже гарно змальовує те, як головна героїня поступово наповнюється гуманністю. Антоніна відверто заявляє, що любить тварин більше за людей, бо вони не обманюють і не чинять зла. Але чим більше зла homo sapiens продукують навколо неї, тим дужче героїня сповнюється гуманістичними прагненнями.  Прекрасна реакція на стрес у дусі Матері Терези. Причому Антоніна прививає такі ж почуття чоловікові. І от вони вже удвох починають збирати євреїв у понівеченому зоопарку, а Ян навіть записується у польське підпілля.

Дружина доглядача зоопарку фото

Ще більшого драматизму фільму «Дружина доглядача зоопарку» додає той факт, що зоопарк хочуть закрити. І єдиним шансом врятувати його для Антоніни стає особистий зоолог Гітлера Луц Гек. Бездушний Гек відверто симпатизує гуманній Антоніні, тож не маючи змоги ні відмовити, ні бажання бути з ним, героїні доводиться виконувати справжній танець з вогнем. Враховуючи те, що роль жінки виконала Джессіка Честейн, а нациста – Даніель Брюль, спостерігати за розвитком їхніх стосунків на екрані неабияк захоплює.

І на додачу фільм «Дружина доглядача зоопарку» чудово зображує всі жахіття Другої світової на прикладі окремо взятої столиці Польщі. Тут вам і передвоєнні інтриги, і нацистська адміністрація, що дедалі сильніше закручує гайки, і фашистська політика Гітлера, і невіра людей у те, що все це може відбуватися насправді. Тож режисер Нікі Каро знову, як колись з фільмом «Тренер»,  взяв реальну історію, щоб подарувати нам переконливу драму. На цей раз – про польське становище у воєнні роки, жахіття Голокосту та героїзм простої людини, яка не втратила здатність до емпатії.

Дмитро Сидоренко, спеціально для “Ранку у Великому Місті”

18.04.2017 10:00
0Загрузка...

Дивіться на ICTV

Зареєструйтесь

Увійти, використавши ваші дані

Забули пароль?

Відновлення паролю

Увійти через соц. мережу

ВГОРУ
Вгору