УКР
УКР
01.03.2017 10:05
Поділитися

Мультфільм-притча «Червона черепаха», або візуалізація гучніша за слова

0

Володар «Оскара» Мiхаель Дюдок де Вiт зняв філософську стрічку без слів, переповнену настільки глибокими алюзіями на людське життя, що кругом йде голова.

Червона черепаха фото

Кажуть, люди мислять не словами, а образами. Це з легкістю доводить Дюдок де Вiт, котрий випустив анімацію «Червона черепаха» (La Tortue Rouge), яка, не проронивши жодного слова, примусить глибоко замислитися кожного глядача.

Здавалося б, синопсис мультфільму не надто оригінальний: жертва корабельної аварії потрапляє на безлюдний острів, де з їжі лише авокадо, а з друзів самі тільки краби. Воно й не дивно, що чоловік постає перед глядачем абсолютно мовчазним, адже йому ні з ким перекинутися й парою слів.

Червона черепаха фото

Так само зрозумілим є намагання героя будь що покинути острів, але доля, здається, вважає інакше, бо кожен новий пліт, збудований ним, опиняється розтрощеним, щойно вийде з бухти.

Через таку прикутість до острова, головний герой мультфільму «Червона черепаха» проходить одну за одною стадії заперечення, злості та примирення з тією силою, що не дозволяє йому податися геть. Більш того, герой із задоволенням впускає цю силу у своє життя, примиряючись з обставинами.

Не менш цікавими постають відносини бідолахи з фауною цього дивного клаптика землі. В мультфільмі «Червона черепаха» кожен маленький краб чи мертва риба несуть глибший сенс, ніж антропоморфні персонажі деяких фільмів.

Червона черепаха фото

Хоча люди в мультфільмі будуть також. Але це вже вам краще побачити на власні очі. Головне приготуйтеся хоча б мінімально включити мозок під час сеансу, інакше ризикуєте навіть по закінченні мультфільму не второпати глибокої алюзії, котра розвернеться перед вами на екрані. Бо режисеру справді вдалося в анімаційній формі за 80 хвилин передати зразок життєвого циклу людської істоти.

Дмитро Сидоренко, спеціально для «Ранку у Великому місті»

01.03.2017 10:05
0Загрузка...

Дивіться на ICTV

Зареєструйтесь

Увійти, використавши ваші дані

Забули пароль?

Відновлення паролю

Увійти через соц. мережу

ВГОРУ
Вгору