УКР
УКР
28.09.2016 10:00
Поділитися

Фільм-катастрофа «Глибоководний горизонт» про надію, як найгірший вибір

0

Пітер Берг зняв нову захоплюючу драму за реальними подіями, цього разу – про найбільшу в історії США катастрофу на нафтовидобувній платформі.

глибоководний горизонт фото

 Надіятися на краще – це не тактика

Майк Вільямс, електрик на «Глибоководному горизонті»

Пітер Берг відомий трьома речами. По-перше, він знімає круті фільми за реальними історіями (минула стрічка «Вцілілий» – про трагічну місію американських спецназівців в Афганістані). По-друге, він полюбляє й сам зніматися в епізодичних ролях у своїх роботах. По-третє, Берг всюди пхає свого дружка Марка Уолберга.

Цього разу режисер взявся за екранізацію історії про катастрофу, що сталася у 2010 році на морській плавучій платформі «Глибоководний горизонт» (Deepwater Horizon). Задача цієї платформи – пробурити океанське дно в Мексиканській затоці, дістатися до нафти, підготувати свердловину для видобутку і забратися геть.

Але щось пішло не так, і чорне золото, котре дочка головного героя чудово називає рештками динозаврів, виривається назовні, немов монстр з клітки. В результаті маємо розлив 1,5 млн тон нафти і пожежу, що тривала на платформі 86 днів. А найстрашніше – людські жертви.

глибоководний горизонт фото

Берг у своєму фільмі покладає вину на жадібну корпорацію British Petroleum (Джон Малкович). А спасіння більшості членів екіпажу платформи – це заслуга бравої команди робітників (Марк Уолберг, Курт Рассел). Ну, а причиною аварії, як завжди, виявилися бажання зекономити гроші і порушення процедур. Чиновник BP з посмішкою каже, що корпорація тому і коштує десятки мільярдів доларів, бо намагається зекономити кожну копійку. Тим паче, потрібно наздоганяти графік робіт, який вже перевищено на 43 дні. А глядач в цю саму мить розуміє – нічим хорошим такий підхід не закінчиться.

Якщо причиною аварії може стати навіть найменше відхилення від процедур, то її наслідки можна подолати лише завдяки героїзму учасників. Тут, перш за все, відіграє ключову роль вміння зберегти самовладання, а також закріплені на рівні рефлексів правила дій під час аварії. Зрозуміло, що такі навички може мати лише персонаж Уолберга.

глибоководний горизонт фото

Незважаючи на простий і передбачуваний сюжет, стрічка «Глибоководний горизонт» вийшла чудовим фільмом-катастрофою. Вона динамічна, вражаюча, іноді жахаюча і може змусити вас співчувати учасникам тих подій. Більш того, це мабуть найкраща картина з точки зору висвітлення всієї складності добування нафти з-під океанського дна.

Звичайно, тут не обійшлося без вип’яченого героїзму і художнього перебільшення, але для подібних картин – це цілком нормально. Головне, що фільм «Глибоководний горизонт» має донести до глядача, це обов’язковість виконання всіх, навіть зайвих на перший погляд, процедур на небезпечних виробництвах. Бо такі правила пишуться кров’ю, а їх порушення доведеться оплатити людськими життями і серйозною шкодою для природи. Тому просто їх ігнорувати і надіятися на краще – це найгірша з можливих тактик.

Дмитро Сидоренко, спеціально для “Ранку у Великому Місті”

28.09.2016 10:00
0Загрузка...

Дивіться на ICTV

Зареєструйтесь

Увійти, використавши ваші дані

Забули пароль?

Відновлення паролю

Увійти через соц. мережу

ВГОРУ
Вгору