УКР
УКР
23.08.2016 17:42
Поділитися

Найбільші здобутки України за останні 25 років

0

Напередодні Дня Незалежності начальник управління наукового забезпечення політики національної пам’яті УІНП Ярослав Файзулін назвав найвизначніші здобутки України за останню чверть сторіччя.

фото: 123rf.com

фото: 123rf.com

Проголошення державної незалежності України

«Подія, яка відбулася 25 років тому, 24 серпня –  насправді визначальна, саме з неї Україна веде свою сучасну історію незалежної країни», – говорить  експерт.

Проте, щодо самого проголошення й досі  існують певні стереотипи. Дехто вважає, що незалежність  українцям дісталася випадково, що ми нібито не боролися за неї. Файзулін спростовує таку упередженість.

«Незалежність – це результат багаторічної боротьби українців за власну державність, ціною якої стали життя сотень тисяч українців», – вважає він.

Міф про те, що незалежність на українців впала, як манна небесна, усіляко культивується у Росії. Подібні висловлення можна почути навіть від президента РФ Володимира Путіна.

Помаранчева революція 2004 року

«Тоді українці стояли за своє право вибору. І відстояли його. Таке прагнення значно відрізняє Україну від багатьох країн колишнього Радянського Союзу, в яких вибори – це лише така собі формальність», – говорить експерт.

фото: 123rf.com

фото: 123rf.com

Революція Гідності

За словами Файзуліна, під час Революції Гідності українці відстояли європейський вектор розвитку та право на свободу, які режим Януковича поставив під загрозу.

Боротьба за цілісність держави

Боротьба за незалежність та цілісність держави продовжується!

«Сьогодні на Сході України українці зі зброєю у руках відстоюють власний суверенітет», – розповів експерт.

Упродовж усього періоду Україна знаходилася під значним впливом Росії і лише за останні два роки наша держава вийшла з під її контролю.

Декомунізація

Серед позитивних змін експерт називає також процес декомунізації, який, за його словами, позбавляє українців тоталітарного мислення.

Крім того, змінюються оцінки історичного минулого. Адже відкривається значна кількість архівних документів часів СРСР. Поступово ми позбавляємося пропагандистських нашарувань радянської доби.

23.08.2016 17:42
0Загрузка...

Дивіться на ICTV

Зареєструйтесь

Увійти, використавши ваші дані

Забули пароль?

Відновлення паролю

Увійти через соц. мережу

ВГОРУ
Вгору