УКР
УКР
08.07.2016 10:00
Поділитися

Фільм «Людина-швейцарський ніж»: тільки труп знає справжню ціну життя

0

Чергова спроба Редкліффа відмитися від Гаррі Поттера підштовхнула його до екстравагантної стрічки про те, що неможливо втекти від себе, навіть скориставшись чудо-трупом.

людина швейцарський ніж

Фільм «Людина-швейцарський ніж» являє собою одну із картин, в яких відомі актори знімаються «для себе», а не заради студій і грошей. Для Деніела Редкліффа це чергова спроба довести людям, що він не вічний хлопчик-маг, а Пол Дано після прекрасних ролей другого плану у «12 роках рабства» та «Молодості» просто захотів побути головним героєм. Хоча не факт, що він ним став.

людина швейцарський ніж

Режисери-початківці Ден Кван і Деніел Шайнерт зняли одну з тих стрічок, про які до самого кінця не можеш зрозуміти, що спонукало автора до візуалізації своїх думок в такому форматі. Недаремно вони так і пишуть у титрах «фільм Деніелів», без будь яких доповнень. Буквально все, що зображується на екрані, важко класифікувати й віднести до певного жанру, настільки воно хитке та символічне. Це однозначно трагікомедія, яка, проте, регулярно перетворюється то на лютий треш і чорну комедію, то на справжню драму.

Фільм «Людина-швейцарський ніж» розповідає дуже непросту історію Генка (Пол Дано), який втратив сенс до існування через самотність. Хлопець в прямому та переносному сенсі опинився на безлюдному острові. І рятує його від відчаю не що інше, як труп (Деніел Редкліфф). Той самий труп, котрого у назві нарекли швейцарським ножем, бо він дійсно має стільки способів до застосування, що навіть герої коміксів можуть позаздрити його здібностям.

людина швейцарський ніж фото

Як героя, так і глядача весь час переслідує відчуття, що все це лише ввижається персонажу Пола Дано від зневоднення та голоду. Ну, серйозно, хто при здоровому глузді може подружитися з трупом і буквально оживити його. Більше скидається на те, що Генк, нагадуючи бездиханному тілу, що таке життя, сам віднаходить цінність існування. Звичайно, головним приводом жити далі стає дівчина.

людина швейцарський ніж

У той же час, мертвий, чи не зовсім, Редкліфф виявляється по-дитячому безпосереднім та щирішим, ніж решта героїв фільму. Так що до кінця й не ясно, кого ж насправді у стрічці «Людина-швейцарський ніж» можна назвати трупом, і кого визнавати головним героєм. Це залежить від того, проблеми якого з персонажів вам ближчі. Та все одно постає питання, чи можна вважати щасливим завершення цієї екзистенціально-шизофренічної подорожі у глибини свого світосприйняття за допомогою трупа? Це вам і належить дізнатися у кіно.

По суті, дана картина являє собою творчий експеримент двох Деніелів-режисерів і одного Деніела-актора. Щось схоже Редкліфф вже зробив, знявшись у незвичній стрічці «Роги». «Людина-швейцарський ніж» – сміливий, іноді занадто огидний, але від того не менш цінний фільм, що сповнений доброї моралі. І тому ще більш важливо виносити його в маси, аби примушувати публіку не лише задуматися над проблемами соціалізації, але й розвивати сам спосіб мислення, направляючи його у незвичне русло.

Дмитро Сидоренко, спеціально для «Ранку у Великому Місті»

08.07.2016 10:00
0Загрузка...

Дивіться на ICTV

Зареєструйтесь

Увійти, використавши ваші дані

Забули пароль?

Відновлення паролю

Увійти через соц. мережу

ВГОРУ
Вгору