УКР
УКР
06.06.2016 17:00
Поділитися

“Двоє у всесвіті”: ілюзія безсмертя для коханої

0

Італійську картину “Двоє у всесвіті”, яка починається з до незручності пристрасних поцілунків, далі завантажує науковою термінологією, а потім узагалі перетворюється на сльози-переїзди-листи, витримає не кожен.

1

Фільм Джузеппе Торнаторе “Двоє у всесвіті” (La corrispondenza) розкриває історію кохання “космічних” науковців Еда (Джеремі Айронс) і Емі (Ольга Куриленко): воно сповнене специфічними “робочими” словечками і вимушеними дистанціями між коханими.

Спершу вони увесь час говорять про десятки двійників кожного з нас у різних всесвітах, про колективне синхронне мислення, теорію струн… Але раптом Емі дізнається, що її Ед… помер. Але ж хіба це можливо, якщо в цей самий час він пише їй смс-повідомлення?

2

Здається, він просто зробив якесь величне наукове відкриття і розчинився з його допомогою у атомах, розчинився, але існує десь поруч. Або ж це просто чийсь хитрий план із незрозумілою метою. Тоді є сенс шукати коханого. І Емі починає шукати, всюди і будь-якими способами.

Погодьтеся, отримувати повідомлення від мертвих людей – це дуже моторошно. І це породжує відчуття містичності у фільмі “Двоє у всесвіті”. Але чим далі, тим більше він стає зрозумілим і простим, – коли героїня Ольги Куриленко близько середини фільму знаходить розгадку.

3

І тут під характерну для Торнаторе музику Енніо Морріконе починається близька до банальності мелодраматична частина з постійними сльозами, самокопанням, переїздами, перельотами і зніманням своїх роздумів на відео. При цьому, місцями не така вже й переконлива Куриленко продовжує за допомогою складної схеми отримувати від живого-мертвого Еда листи та смски.

Але чи варто писати коханим “з того світу” і псувати нерви? Сумнівно, що така ілюзія безсмертя комусь потрібна. Особливо, протягом довгого часу. Це просто нечесно стосовно адресата, а робиться, можливо, більше для вдоволення власного егоїстичного “я”. Емі має зрозуміти коханого і прийняти те, що відбулося з ним, і не в останню чергу – примиритися з самою собою.

4

Насправді, у стрічці “Двоє у всесвіті”, оригінальна назва якої перекладається як “листування”, сама тема і задумка заслуговують поваги. Але, на жаль, надто вже все це вийшло затягнуте. За дві години фільму ви не лише дізнаєтеся купу розумних слів, побачите італійські вечори і станете свідками скандалів, але й водночас ризикуєте заснути десь у другій половині. Хоча, навіть якщо уважно додивитися фільм “Двоє у всесвіті” до кінця, він усе одно аж надто сильно в серце не западе.

Дмитро Сидоренко, для “Ранку у Великому Місті”

06.06.2016 17:00
0Загрузка...

Топ відео

    Поки що немає матеріалів ...

Гарячі матеріали

    Поки що немає матеріалів ...

Дивіться на ICTV

Зареєструйтесь

Увійти, використавши ваші дані

Забули пароль?

Відновлення паролю

Увійти через соц. мережу

ВГОРУ
Вгору