УКР
УКР

Руслана взяла участь у Форумі енергоефективного партнерства

0

Співачка та громадський діяч Руслана Лижичко взяла участь у II Форумі енергоефективного партнерства, який відбувся в Києві.

Ruslana (1)

«Можливо, хтось скептично поставиться до того, що музикант та співачка (чи навіть громадський діяч) взяла участь у роботі Форуму енергоактивного партнерства. Я розумію, що вам важко перепозиціонувати мене зі співачки у людину, яка професійно займається питаннями енергетики. Насправді ж, я почала професійно говорити про енергонезалежність та енергоефективність ще будучи депутатом Верховної Ради V скликання у 2006 році. Ми навіть розробили закон, який стосувався відновлюваної та зеленої енергетики. Я не буду зараз говорити про весь досвід, який у мене назбирався за цей час. Скажу лише, що на сьогоднішній день ми збудували свій енергоефективний будинок. Говорячи про це, я таким чином формую потенційний позитивний образ України у світі. На жаль, все частіше можна почути, що реформи в Україні не відбулися і невідомо, коли відбудуться. Я вірю, що реформи будуть. Зокрема, я вірю, що енергореформи вже розпочалися. Я підтримала зміну тарифів. На мій погляд, ці зміни якраз і викликали активний інтерес до питання енергоефективності. Це дало всім нам перший поштовх і сигнал, що можливості з’являються. Ми побачили, що уряд має програми. Звичайно, їх ще треба вдосконалювати, але тим неменше уряд продемонстрував свою готовність», – прокоментувала Руслана.

Також співачка розповіла, що представники громадського сектору розуміють, що після зміни тарифів люди чекають конкретних моделей і зрозумілої схеми, як їм діяти і споживати енергію. На порядку денному стоїть питання збереження, економії та розбудови української енергетики: «Щоб підтримати енергетичні реформи і розпочати енергоефективну діяльність, ми вирішили ініціювати створення чистого і прозорого фонду з енергоефективності до складу якого ми, як громадський сектор, увійдемо як окремий суб’єкт. На наш погляд, громадськість має бути представлена в такому утворенні, в першу чергу для того, щоб виконати дуже гуманну місію – викликати максимальну довіру людей до цих реформ і розуміння до зміни тарифів. На Форумі наша ідея полягала в тому, щоб заявити про готовність уряду, західних партнерів і громадськості діяти разом. Зараз всі мають бути зацікавлені в тому, щоб об’єднатися. Абсолютно не потрібне нагнітання негативу у зв’язку з реальними змінами в енергетичній сфері. Це антиукраїнська позиція. Реформа в енергетиці – це одна з найважливіших тем для України і з точки зору її добробуту, і з точки зору її незалежності, і з точки зору її іміджу на світовій арені. Якщо буде активна і ефективна діяльність уряду, якщо Парламентом будуть прийняті ряд законів в інтересах сфери енергоефективності, якщо буде підтримка зі сторони суспільства, тоді в нас повірять західні партнери і почнуть давати транші. Якщо хоча б одна українська сім’я вже живе за енергоефективними схемами (а я себе до таких відношу), значить Україна вже енергоактивна!».

 

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

18.05.2016 12:26
0Загрузка...

Дивіться на ICTV

Зареєструйтесь

Увійти, використавши ваші дані

Забули пароль?

Відновлення паролю

Увійти через соц. мережу

ВГОРУ
Вгору

    Повідомити про помилку

    Текст, який буде надіслано нашим редакторам: