УКР
УКР
25.02.2016 13:50
Поділитися

“У центрі уваги”: скандал напередодні “Оскару”

0

У переддень вручення головної премії кінематографу на вітчизняні екрани виходить стрічка про найгучніший скандал в історії Католицької церкви у третьому тисячолітті.

1212

Українські кінотеатри ніколи не могли вмістити ту кількість фільмів, котру випускає Голлівуд. А додайте до цього твори європейських режисерів і зрозумієте, що число прем’єр щонеділі у нас могло б бути в рази більшим. Це з одного боку дає українцям певний захист, бо в прокат важко потрапити усякому непотребу. Але, з іншого боку, існує певний лаг у виході картин в прокат. 28 лютого відбудеться чергове вручення премії Американської кіноакадемії, а українські глядачі й досі не мали змоги побачити усіх претендентів хоча б у номінації “Найкращий фільм”. На щастя, основних претендентів таки випустили на наші екрани до церемонії. Останній за датою виходу – фільм “У центрі уваги” (Spotlight), котрий оскарівський комітет заніс одразу до шести номінацій.

Що робить його таким особливим? В першу чергу, в картині йде мова про гучний скандал в бостонській єпархії Католицької церкви. На початку 2000-х журналісти місцевої “Бостон Глоуб” випустили матеріал про численні випадки сексуальних домагань пасторів до дітей, в основному хлопчиків. Так, саме відтоді у світі поширилося, здається, вже буденне поняття про те, що святі отці нерідко люблять свою паству у прикладному значенні цього слова. Але п’ятнадцять років тому – це був справжній виклик соціуму, котрий у своїй сліпій вірі замовчував відомі факти.

В основу сюжету покладена діяльність команди журналістів-розслідувачів, котрі спочатку неохоче, а потім вкрай самовіддано розплутують непросту справу про злягання священників з підопічними. Чимось фільм нагадує іншого цьогорічного номінанта – “Гру на пониження”. Та ж таки команда героїв, котра відкриває усім очі на глобальну проблему. Тільки, якщо картина про хлопців з Волл-стріт схиляється до комедійного жанру, то фільм “У центрі уваги”, навпаки, з серйозним виразом обличчя неспішно розгортає сюжет протягом двох годин. Здається, ще трохи, і глядачі засумують, але крута тема і чудова гра акторів не дають їм цього зробити. А чи могло бути інакше, якщо в головних ролях виступили досвідчені Майкл Кітон і Стенлі Туччі, а також не менш талановиті Марк Руффало, Рейчел МакАдамс та Лів Шрайбер? Пам’ятаєте, у “Грі на пониження” Крістіан Бейл всіх вразив, бо чудово вжився у роль реального брокера, нап’яливши його одяг у кадрі. В картині “У центрі уваги” Руффало під час кожної паузи просив реального журналіста Майкла Резендеса, якого він втілював на екрані, зачитати репліки, аби актор зміг відчути правильну інтонацію. Руффало взагалі стрибнув вище своєї голови, бо такого перевтілення у кадрі світ від нього ще не бачив. Тож номінація на кращу роль другого плану цілком заслужена. Так само свою номінацію заслужив режисер “У центрі уваги” Том МакКарті. Котрий одночасно попрацював і над сценарієм фільму, а раніше приклав руку до написання історії чудового мультфільму Pixar “Вперед і вгору”.

Якщо ви ще вагаєтеся, чи варто дивитися “У центрі уваги”, то знайте, що критики і букмекери занесли картину до трійки лідерів у цьогорічному змаганні за золоту статуетку. І це не дивно, бо фільм більш ніж змістовний. Він демонструє наскільки непростою є робота журналіста-розслідувача, а також яку небезпеку можуть нести могутні організації, якщо люди боятимуться проявити ініціативу для захисту один одного. Найцікавіше те, що вкрай важливі для соціалізації взаємну підтримку і здатність до покаяння демонструють зовсім не служителі церкви, а люди більш ліберальних поглядів. А священнослужителі, котрі немов скам’яніли у своїй віковій самовпевненості, відмовляються визнавати проблеми навіть тоді, коли опиняються у центрі уваги.

Дмитро Сидоренко, спеціально для “Ранок у Великому Місті”

25.02.2016 13:50
0Загрузка...

Дивіться на ICTV

Зареєструйтесь

Увійти, використавши ваші дані

Забули пароль?

Відновлення паролю

Увійти через соц. мережу

ВГОРУ
Вгору