УКР
УКР
09.11.2015 12:52
Поділитися

“007: Спектр”, або чому доля Бондіани викликає занепокоєння

0

Картина “007: Спектр” стала кроком уперед, але до прірви, і тепер за Бонда дійсно варто хвилюватися.

0073

Фільми про Джеймса Бонда завжди тримали планку якості, не всі з них були шедеврами, але кожен потрапляв до розряду must see. Безумовно “Спектр” теж не залишився без уваги, але не всі прогнози були позитивними. Сумніви щодо якості 24-го фільму серії з’явилися ще у той момент, коли стало відомо, що основним сценаристом став Джон Логан. Йому якимось чином вдалося вийти з-за спини Ніла Первіса, котрий вже багато років відповідав за адаптацію історій Яна Флемінга. А тут ще й новина про те, що “Спектр” не буде базуватися на жодному з романів Флемінга, не додавала впевненості.

Зате були й хороші новини. У крісло режисера повернувся Сем Мендес, відповідальний за минулу картину “Скайфолл”. Хоча цікаво було б побачити, що з Бондом міг зробити Крістофер Нолан, якого пророчили на заміну Мендесу. Зібрали й прекрасний акторський склад: Крістоф Вальц, Ральф Файнс, Моніка Белуччі. Про Деніела Крейґа не згадую, бо щиро переконаний, що він сковує свого персонажа.

В результаті, сталося саме так, як гадалося. “007: Спектр” вийшов точно не провальним (касові збори на радість продюсерам побили на старті рекорди майже у всіх країнах), і став кроком уперед, але до прірви. Річ у тому, що підвела картину саме розказана історія. До режисера претензій нуль. Уже класичний вступ до фільму, що передує титрам, знятий на відмінно. Локація, постановка, операторська робота – все це від самого початку дає зрозуміти, що люди знають свою справу. Але чим далі по фільму, тим більше починає провисати сюжет, котрий явно не давався Логану. У майстра пера було багато хороших сценаріїв, наприклад, до серіалу “Страшні казки” чи картини про демона-перукаря Свіні Тодда. Та схоже на те, що за час роботи з Нілом Первісом він так і не навчився писати про Бонда.

0071

Горе-сценарист використовує усі “заборонені” прийоми, аби втримати напругу фільму. Не буду спойлерити і псувати вам перегляд. Скажу лише, що такі сюжетні ходи митці дозволяють собі у випадку фільмів без продовження. А так Логан значно ускладнив задачу створення нових картин серії. І навіть це не допомогло виправити ситуацію. З кожною сценою сюжет, як той канат, розгойдується все більше, не тільки дратуючи глядачів, а й скидаючи акторів-канатохідців. От Крістоф Вальц і не втримався. Його злодій точно не потрапить до пантеону антагоністів Джеймса Бонда. Ну а Леа Сейду я взагалі б не підпускав до цього “канату”, особливо зважаючи на те, до якої банальності зводиться її роль під кінець фільму.

Проте є і вдалі моменти у “007: Спектр”. Так Ральф Файнс блискуче зіграв М, класичного суворого але справедливого начальника.

0072

Йому це вдалося настільки добре, що колишня виконавиця ролі начальника Бонда Джуді Денч від безвиході знялася голою із лобстером для якоїсь екологічної кампанії. Звичайно, не можна не згадати про Белуччі. Розкішна жінка встановила новий рекорд віку актрис у ролі дівчини Бонда. Коли творці фільму “Завтра не помре ніколи” у далекому 1997 році не взяли Моніку на роль, тодішній Бонд Пірс Броснан назвав їх дурнями і був правий. Окрім цього, “007: Спектр” може похвалитися новим Астон Мартін DB10, котрий випустили спеціально до фільму у кількості 10 штук. А от спеціальна пісня до картини підвела. Якщо в “Скайфолл” лунав сильний голос Адель, то тепер маємо слухати писклявого Сема Сміта.

Тож фільм “007: Спектр” є доволі суперечливим. Він зовсім не схожий на попередні “Скайфолл” і тим паче “Казино Рояль”. В першу чергу, через слабкий сценарій. Тому виникає певне занепокоєння щодо підписаного з Джоном Логаном контракту на 25-ту картину серії. Як би він ненароком не зіпсував лебедину пісню Деніела Крейґа.

Дмитро Сидоренко, спеціально для “Ранок у Великому Місті”

09.11.2015 12:52
0Загрузка...

Дивіться на ICTV

Зареєструйтесь

Увійти, використавши ваші дані

Забули пароль?

Відновлення паролю

Увійти через соц. мережу

ВГОРУ
Вгору