УКР
УКР
16.10.2015 14:04
Поділитися

Любов 3D – максимально відвертий фільм про хворобу під назвою “кохання”


Гаспар Ное з невинною посмішкою на обличчі представив у Києві свою мелодраму, котру багато хто прирівняв ледь не до порно.

love3d

Платон називав любов ментальною недугою.

А, як на мене, – це найприємніша з хвороб.

Гаспар Ное

Гаспара Ное важко порівнювати з іншими творцями артхаусного кіно. Так, він теж полюбляє знімати кіно насамперед для себе, але водночас старається максимально наблизити свої картини до життя. А життя, за Гаспаром, аж ніяк не складне. Просто буває не дуже приємним, як в «Незворотності», або не дуже щасливим, як в “Любов 3D”. Саме такий гіперреалізм зробив режисеру ім’я. Коли на прем’єрі “Незворотності” глядачі залишали кінозал під крики Моніки Беллуччі у сцені зґвалтування, Ное лиш радів: “Мені вдалося переконати їх, що на екрані не просто гра акторів”. Тепер же випробуванням для тих, хто прийшов на показ, будуть відверті сцени сексу і, звичайно, славнозвісна еякуляція в об’єктив камери у 3D. А як ви хотіли? Якщо картина потрапляє у широкий прокат після Канн, потрібно бути готовим до всього.

Тож з митцем, котрий тільки радіє від скандальної слави своїх фільмів розібралися, а що ж із фільмом? А з ним все просто. Як вже згадувалося, Гаспар намагається наблизити свої творіння до життя. Тому маємо стандартну історію кохання, від зародження почуття і до його фіналу. Головний герой Мерфі кохає Електру, а вона відповідає взаємністю. Але як би солодко не виглядали сцени їхнього сексу, і якими б банальними не були зізнання у вічності почуттів та готовності померти заради партнера, досвідчений глядач відразу посміхнеться, коли герой, забувши все, кинеться в обійми іншої. Не вигадуючи велосипед, Ное демонструє з екрану просту істину: любов може бути як дуже приємною, так і завдавати болю. Здається, перед нами звичайна історія кохання і зради. Але чому ж тоді режисер вустами Мерфі говорить про те, що на екранах не вистачає простих чуттєвих фільмів про любов? Простих, у розумінні французького режисера, означає – менше слів, а більше дій. Адже Гаспар знімає життя, а в реальності слід вірити не словам, а справам. Тому на екрані діалоги, котрі, до речі, не прописувалися в сценарії заздалегідь, немов промотуються, якнайшвидше відправляючи глядачів у нову постільну сцену. Саме за це “Любов 3D” ледь не прирівнюють до порнофільму. А Гаспар невинно посміхаючись заявляє, мовляв, він і подумати не міг, що через 50 років після сексуальної революції не зможе спокійно показати секс у чуттєвій мелодрамі. Фільм же про кохання, а секс, за словами режисера, – його найсильніше вираження.

І саме ця виразна відвертість виводить картину Гаспара з мелодрам в розряд локомотивів сексуальної революції. Адже, щоб узріти всю важкість стосунків, зрозуміти, що зраджувати набагато легше, ніж бути зрадженим, і наскільки складно стримати обіцянку любити вічно, глядачі повинні будуть продертися через факт того, що справжнє кохання – це не зовсім те, до чого ми звикли у кіно. І байдуже, що в Україні фільму дали рейтинг 21+, а в Росії взагалі заборонили. У рідній Франції режисер теж не отримав бажаного рейтингу 12+. Та Ное не занепадає духом, адже заборони лише стимулюватимуть підлітків подивитися “Любов 3D” у будь-який інший спосіб. І вони побачать, що любов не зовсім така, як в порнофільмах. А це вже перемога для Гаспара, котрий пізнавав секс у дитинстві із чорно-білих журналів для дорослих. От тільки кажучи, що секс всюди однаковий, Гаспар, здається, не розуміє, наскільки цей фільм важливий і для дорослої аудиторії в Україні.

Що ж до проблеми кохання, то ставлення режисера стає зрозумілим вже із самого способу оповіді. Головний герой під опіумом виривається з ями жалю до себе і поринає в солодкі спогади початку стосунків. Таким чином, ставлячи момент зародження почуттів у кінці фільму, Ное чітко дає зрозуміти, що у випадку кохання – справа варта заходу. Якщо ж для вас це й так очевидно – поздоровляю, ви можете назвати себе зрілим фізично і психологічно. І тоді, скоріш за все, вам також спаде на  думку, що хронометраж картини можна було б зменшити на півгодини без будь-якої шкоди творінню.

Дмитро Сидоренко, спеціально для “Ранок у Великому Місті”

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

16.10.2015 14:04Загрузка...

Дивіться на ICTV

Зареєструйтесь

Увійти, використавши ваші дані

Забули пароль?

Відновлення паролю

Увійти через соц. мережу

ВГОРУ
Вгору

    Повідомити про помилку

    Текст, який буде надіслано нашим редакторам: