УКР
УКР
09.10.2015 11:34
Поділитися

Фільм “Пен: Подорож до Небувалії” – головоломка, котру неможливо зібрати

0

Джо Райт щедрою рукою розсипав на екрані пазл з цікавої історії Пітера Пена та купи кіношних кліше, а збирати його доведеться глядачам. 

pen1

kinopoisk.ru

Про Пітера Пена, героя однойменної казки шотландського письменника Джеймса Баррі, ви точно чули.  Всі пам’ятають хлопчика, котрий не бажає дорослішати і літає з феями до сиріт з притулку, аби запросити їх у Небувалію. Але як хлопчак дійшов до життя такого, і чому його хоче впіймати лихий пірат Капітан Гак? Саме таке питання покладене в основу нового фільму. По суті – це пріквел до оригінальної казки, хоч і зі своїми художніми відступами. Зауважимо, що з початку нульових це вже не перша спроба зняти кіно за мотивами казки Баррі, але жодну з них не назвеш дуже вдалою. Спробуємо зрозуміти, чи вдалося це змінити Джо Райту з картиною “Пен: Подорож до Небувалії”.

У новій історії Пітер Пен (Леві Міллер) – всього лиш сирота в часи Другої Світової. Як типовий безбатченко, він чекає на матусю, котра його неодмінно має забрати. Але замість цього неслухняного Пітера та інших дітей забирають пірати, щоб відвезти до Небувалії, де на них чекає зловісний капітан Чорна Борода (Х’ю Джекман). Тут виявляється, що Пітер не зовсім простий хлопчик, його мати пов’язана із Небувалією, існує старе пророцтво і так далі. Коротше кажучи, стандартна історія про месію з іншого світу.

Взагалі, під час перегляду фільму “Пен: Подорож до Небувалії” відчуття дежавю виникає частіше, ніж з’являються нові деталі головоломки про те, як же все-таки казка про Пітера Пена дійшла до свого оригінального вигляду. Синопсис дійсно непоганий, адже цікаво дізнатися, ким був хлопчик до того, як навчився літати. Тим більш цікаво стає після того, як нам розкривають історію Небувалії під тиранією Чорної Бороди. А найголовніше питання: чому Капітан Гак перетворився з друга на ворога Пена? Прямо зоряні війни якісь, так і чекаєш, коли він скаже: “Пітер, я твій батько”.

Але, як я вже згадував, цих деталей так мало, що їх важко розгледіти за “вухами” безлічі інших фільмів, у котрих картина Райта безсоромно краде деталі. Бачили ми і лихих виховательок, і літаючі кораблі, і дивакуватих піратських капітанів, я навіть не згадую сотні історій про героя, котрий повинен повірити у себе. А от те, чого не бачили, як то велетенські птахи-скелети, літаки-винищувачі проти летючого піратського парусника, чи безглузда фінальна битва, викликає геть не ті емоції.

Спасибі авторам фільму хочеться сказати лише за найвідомішу пісню Нірвани у незвичному виконанні та прекрасного Х’ю Джекмана у ролі лиходія. Якщо ж глядачам навіть вистачить сил зібрати до купи цей пазл, питань все одно залишиться більше, ніж відповідей. Чому Чорна Борода курить пилок фей, як зілля молодості? Чому пірати згадують, як потерпають від нападів тубільців, а потім ті не чинять належного опору? Чому корабель назвали “Веселий Роджер”? Чому все-таки Джеймс Гак без гаку? Зрозуміло, що автори приберегли найцікавіше на десерт у вигляді другої частини. Але чи захочете ви її чекати після такої “водянистої” першої?

Та хай там що, фільм все-таки дитячий, і він малечі у залі явно сподобався. Звичайно, адже дітлахи навряд чи намагалися зібрати цей пазл, вони просто побачили в ньому яскравий калейдоскоп, і їм цього вистачило. А якщо діти захочуть після фільму познайомитися з оригінальною казкою, місію можна буде вважати виконаною. Схоже на те, що Райт не брехав, коли казав, що знімає фільм в першу чергу для свого сина.

pen2

kinopoisk.ru

Дмитро Сидоренко, спеціально для “Ранок у Великому Місті”

09.10.2015 11:34
0Загрузка...

Дивіться на ICTV

Зареєструйтесь

Увійти, використавши ваші дані

Забули пароль?

Відновлення паролю

Увійти через соц. мережу

ВГОРУ
Вгору