УКР
УКР
24.08.2015 12:29
Поділитися

Індійський аеропорт повністю перейшов на сонячну енергію

0

Відновлювальні джерела енергії стають дедалі популярнішими у провідних країнах світу, але цього разу носа всім втерли індуси.

Неподалік міста Кочі, що на на півдні Індії, знаходиться аеропорт Недумбасері, котрий віднедавна повністю перевели на живлення за рахунок енергії сонця. Для цього на території у більш ніж 18 гектарів встановили 46 150 сонячних панелей за підтримки інженерів з Німеччини. Планова потужність станції складає 12 МВт. Згідно із розрахунками ініціаторів проекту це дозволить упродовж наступних 25 років зменшити викиди вуглецю на 300 000 т, що рівноцінно висаджуванню 3 мільйонів дерев. Оцініть іронію, багатотонний залізний птах відривається від землі, спалюючи сотні літрів пального, на фоні безвідходної електростанції. Звичайно, можна було б зайнятися переведенням на сонячну енергію самих літаків, але над такими ідеями кращі індійські інженери працюють в американських компаніях.

Aiming-for-new-heights

Масштаб проекту дійсно вражає, адже аеропорт поблизу Кочі є найбільш завантаженим у штаті Керала і буде розширюватися. Наступного року тут заплановане відкриття нового міжнародного терміналу. Я б радив відразу організовувати екскурсії на електростанцію із залу очікування, але поки управляюча компанія, котра реалізувала проект, лише має намір продавати надлишкову електроенергію штату.

as_solar_firmengebaude-2

Наступною ідеєю фірми є зведення ряду дамб на повноводних річках штату, які слугуватимуть основою для гідроелектростанцій. Але й тут індуси продемонстрували неабияку здатність до оптимізації. Так споруджені дамби стануть основою не тільки для турбін, але й міститимуть сонячні панелі, що перетворить їх на багатопрофільні електростанції. Знову-таки, яка вишукана ідея від жителів однієї з найбільших за територією країн світу. Зазвичай широкі обрії не сприяють бережливому ставленню до землі.

Влада Індії всіляко заохочує подібні проекти, і досвід Недумбасері вже планують використати в інших повітряних портах. Ідея виглядає цілком слушною, адже зазвичай навколо аеропортів пустує великий шмат території, котрий досі ніхто не додумався використовувати подібним чином.

airport

Завзятості жителям Індії не займати, всі роботи були виконані за півроку, а гроші на проект залучили через тендер. У планах уряду країни досягти амбітної мети збільшення виробництва сонячної електроенергії із нинішніх 4 ГВт до 100 ГВт до 2022 року. Місія здається нездійсненною, але ряд найбагатших бізнесменів Азії вже пообіцяли долучитися до фінансування проектів. Гарним стимулом зменшення викидів може слугувати сусідній Китай, котрий вже давно має неабиякий дефіцит чистого повітря. Тож електроенергетика Індії у найближчому майбутньому стане більш екологічною. Так тримати, індуси!

Дмитро Сидоренко, спеціально для “Ранку у Великому Місті”

Фото: www.gizmag.com

24.08.2015 12:29
0Загрузка...

Дивіться на ICTV

Зареєструйтесь

Увійти, використавши ваші дані

Забули пароль?

Відновлення паролю

Увійти через соц. мережу

ВГОРУ
Вгору