УКР
УКР
02.07.2015 14:02
Поділитися

“Подалі від шаленої юрми” – фільм про складну жіночу душу

0

Сучасне кіновтілення класичного роману розкриває вічну проблему порозуміння між чоловіком та жінкою.

фото: www.farfromthemaddingcrowdmovie.com

Цього літа Томас Вінтерберг представив нам свою екранізацію класичного роману Томаса Гарді “Подалі від шаленої юрми”. Взагалі-то, знімати фільми “за мотивом” – діло невдячне. Щоб ти не видав на гора, а любителі першоджерела скоріш за все скажуть щось на кшталт “насправді, все було не так”, і це у кращому випадку. А в гіршому – на автора чекатиме доля Уве Бола, котрого за бездарні фільми за мотивами відомих комп’ютерних ігор тепер ненавидить половина геймерів світу. Вінтерберг проте, діяв вкрай розважливо, беручись екранізовувати роман Гарді. І діло не в тому, що книга побачила світ у далекому 1874, а остання екранізація – у 1967. Головне, що твір звертається до завжди актуальної проблематики.

У картині оповідається доля молодої британки Вірсавії Евердін, справою всього життя котрої є фермерство, та трьох чоловіків, кожен з яких мріє заволодіти красунею. Здавалося б, маємо класичну історію про любовні трикутники з жіночих романів, і я навіть вже приготувався вдруге у своєму житті заснути в кінотеатрі. Але, на диво, цього не сталося. І фільм, котрий мляво розвивався любовною історією на початку, до свого завершення розігнався у справжнє сексистське висловлювання щодо жінок, котрі звикли перебирати чоловіками. І, судячи з регулярних усмішок і зітхань чоловічої частини аудиторії, кожен з нас опинявся на місці одного із залицяльників умовної Вірсавії.

Зверхнє ставлення до жінок в ті часи неначе виплескується з екрану у сьогодення. В наш час емансипації, ну добре, це я зараз про Захід кажу, таке творче висловлювання можна сприйняти за виклик. Але гадаю, чоловіча частина аудиторії підтримає його, зважаючи на те, як невимушено героїня перетворює життя її шанувальників на пекло.

Можливо для жінок ця історія виглядає, як ода справжньому всеперемагаючому коханню, і вони мріють, аби часи, коли через жінок влаштовували дуелі, повернулися б. Але чоловіки побачать історію про аж занадто примхливу жінку. Зібравши навколо себе оберемок достойних мужів, вона не обирає жодного з них. І доводить їх до сказу не тим, що не стає їхньою, а тим, що не може й до кінця відмовити, залишаючи бодай краплю надії. Причому автор показує нам героїню не як хитру обачливу жінку, котра хоче отримати максимум від кожного, а як слабке невпевнене створіння. Якщо у бізнесі, діловодстві та навіть роботі в полі міс Евердін проявляє себе вельми достойно і впевнено, то в ділах сердечних – повний розбрат. Для героїв фільму все просто: вони кохають героїню і хочуть, аби вона належала лише їм. І от кавалери просто перераховують все те, що готові віддати за її прихильність, від конкретної кількості голів худоби та акрів землі до більш абстрактної обіцянки захистити від усього. Погодьтеся, що і сьогодні багато хто мірилом для можливості стосунків вважає товщину гаманця чи об’єм біцепсу. От тільки це далеко не універсальний шлях, що нам і демонструє Евердін, коли не може вирішити, хто ж їй миліший. Це й не дивно, її жіноча логіка не сприймає стосунки у чітких параметрах. Тому вона бігає від одного претендента до іншого у марних спробах пояснити складність вибору для неї. Задача ця не з простих, бо чоловіки тих часів не готові сприймати жінку.

Маю надію, що часи змінились, тож фільм “Подалі від шаленої юрми” можна рекомендувати не лише жінкам, але й тим чоловікам, котрі хочуть краще зрозуміти прекрасну половину людства. Якщо ви вважаєте, що запорукою успіху у стосунках із дамою є відчайдушна хоробрість чи немалі статки, то вам тим більш корисно буде дізнатися долю тих, хто поставив на ці якості у боротьбі за серце Вірсавії.

P.S. Бажаючі ж більш глибоко зануритись в історію міс Евердін мають шанс виграти книгу, прийнявши участь у конкурсі, який організовує “Ранок у великому місті” спільно з мережею магазинів “Буква” та “Книжковий супермаркет”.

02.07.2015 14:02
0Загрузка...

Дивіться на ICTV

Зареєструйтесь

Увійти, використавши ваші дані

Забули пароль?

Відновлення паролю

Увійти через соц. мережу

ВГОРУ
Вгору