УКР
УКР
01.07.2015 13:39
Поділитися

Термінатор 5 – старий, але не іржавий

0

Через 12 років Кемерон допомагає вдруге запустити історію Термінатора, і цього разу вийшло явно краще.

VISTA

фото: terminatormovie.com

Називаючи ім’я Джеймс Кемерон, відразу згадуємо три кіношедеври: “Титанік”, “Чужі” та “Термінатор 2: Судний день”. Вони по-різному були оцінені критиками, але беззаперечно увійшли в шорт ліст кожного, хто називає себе кіноманом. Сьогоднішнім ньюзмейкером виступає черговий перезапуск франшизи про людиноподібних роботів з майбутнього.

Черговий, тому що перша спроба відродити серію була зроблена у 2000-х. Але якщо “Термінатор 3: Повстання машин” ще можна було дивитися, то фільм 2009-го року взагалі був знущанням над фанатами. Зауважте, що на кожну з картин грошей не пожалкували – бюджети сягали двохсот мільйонів, і кожна ці гроші відбила. Та заслуга тут передусім саме Кемерона. Впевнений, фільм окупився б, навіть якщо автори перезняли класичну другу картину слово в слово, як от, наприклад, випускають чорно-білі фільми у кольоровому варіанті.

Тож надії на те, що термінатору дозволять тихо-мирно відійти в історію, не було. Режисером нової картини під заголовком “Термінатор: Генезис” виступив Алан Тейлор. І головною складовою його успіху став той-таки Джеймс Кемерон. Саме сценарій, в написанні якого метр взяв участь, не дав скотитися картині до рівня двох попередніх. Автори розумно вирішили відкинути третю та четверту частини і відштовхуватися від культового “Судного дня”. Фільм першокласно цитує основні моменти другої частини і привносить сучасні тренди. У 90-х боялись повстання машин, а наразі загрозу вбачають у глобалізації та широкій комп’ютеризації. В оригіналі глядачів чіпляла історія взаємовідносин Термінатора та хлопчика, котрий не знав батька, а в продовження автори вплели ідею набуття бездушною машиною людяності. Єдине, де творці “Генезису” підкачали – це створення атмосфери. В оригіналі був справжній саспенс, коли герої не знали звідки чекати нападу і як захиститися від Рідкого металу. В новому ж фільмі персонажі настільки досвідчені, що ворог скоріше не лякає, а лише докучає їм. Там, де в оригіналі була атмосфера гнітючої невизначеності, у новому фільмі – нестримний екшн. Таке рішення звичайно посприяє збільшенню каси сьогодні, але не допоможе увійти в історію завтра.

Окремо слід подякувати Кемерону за вирішення проблеми із віком Залізного Арні. Завдяки його елегантному рішенню, у глядачів не виникає питань щодо появи Шварценеггера у трьох вікових групах. А скільки усмішок принесло перетворення Т-800 із робота, котрий навчається у дитини, у досвідченого бойового товариша, що весь час повчає героїв фільму. Окрім Арнольда, котрий був створений для ролі машини, варто відзначити й Емілію Кларк. Мати драконів показала Сару Коннор саме такою, якою вона має бути у поданих обставинах. Джай Кортні виконав роль Кайла Різа не гірше, ніж виступив у “Дивергенті”. А от Джейсон Кларк у ролі спасителя людства Джона Коннора мене не переконав. Ну і, звичайно, дуже прикро, що Роберт Патрік не згодився знову зіграти Т-1000.

terminator

фото: terminatormovie.com

Всі ті, хто у дев’яностих виріс на фільмах про Шварценегера-Термінатора, вже зібралися у кінотеатр. Тим же, хто з будь-яких причин ще не знайомий з історією кінця світу від Скайнет, рекомендую спочатку переглянути дві перші картини, щоб вирішити для себе вічне питання, чи варто було завершувати серію після “Судного дня”? У 2017 та 2018 році на нас чекають ще дві частини франшизи, отже у дітища Кемерона є всі шанси повторити шлях “Зоряних війн”, теоретично.

Дмитро Сидоренко, спеціально для “Ранок у Великому Місті”

01.07.2015 13:39
0Загрузка...

Дивіться на ICTV

Зареєструйтесь

Увійти, використавши ваші дані

Забули пароль?

Відновлення паролю

Увійти через соц. мережу

ВГОРУ
Вгору