УКР
УКР
16.06.2015 12:50
Поділитися

Думками навиворіт – мультфільм, який торкається основ психоаналізу

0

Піт Доктер у захоплюючій мультиплікаційній формі розважає глядачів, а принагідно намагається розібратися, як народжуються людські думки в процесі пізнання світу.

inside

http://movies.disney.com/inside-out/

В принципі, студія Pixar вже привчила нас, що мультфільм може однаково зацікавити різну за віком глядацьку аудиторію. А з переходом під крило Disney, компанія додала і в стилістичному оформленні своїх робіт. Але є окремий феномен в широкому портфоліо робіт каліфорнійської студії. Мова про Піта Доктера. Це саме та людина, з чийого мультфільму «Історія іграшок» у 1996-му році розпочалася ера комп’ютерної анімації на широких екранах. У своїх роботах Доктер успішно долає стереотип про те, що мультфільми розраховані лише на дітлахів. Не забуваючи розважати малечу, у сценарії своїх робіт Піт додає важливі питання із нашого життя. Згадайте лишень філософські «ВОЛЛ-І» та «Вперед і вгору», останній, доречі, був відзначений Оскаром. У новій же стрічці «Думками навиворіт» автор вирішив торкнутися основ психоаналізу.

Та не лякайтеся, ніхто не буде жахати вас громіздкими сентенціями дідуся Фрейда, ми все-таки говоримо про мультфільм. В цьому і вся суть робіт Доктера для Disney-Pixar: говорити легко та весело про серйозні речі.

inside2

http://movies.disney.com/inside-out/

У мультфільмі розповідається історія дівчинки Райлі, котра живе щасливим життям у Міннесоті. Вона любить батьків, грає в хокей, має найліпшу подругу і все таке інше. Аж раптом її звичне життя руйнується через необхідність переїзду у Сан-Франциско на західне узбережжя США, де на дівчинку чекають пов’язані зі зміною місця проживання труднощі.  Але спостерігаємо ми за Райлі через призму основних почуттів у її голові: Радості, Гніву, Страху, Відрази і Печалі. Саме так, з великої літери, оскільки вони стануть основними персонажами картини. У такий дотепний спосіб Доктер зумів наглядно продемонструвати як людина реагує на зовнішній світ, як народжуються наші спогади, котрі потім формують основу особистості. Звичайно, модель досить спрощена, але її достатньо, щоб показати важливість родинних зв’язків, дружби, хобі, чесності та вміння позитивно ставитися до змін. Автор одночасно і розважає нас, блискуче висміюючи безліч розповсюджених стереотипів про людську природу, і повчає, демонструючи, що гнів часто заважає мислити тверезо, а здоровий страх може врятувати від небезпеки. Такі роботи можна включати в шкільну програму, адже вони допомагають замислитися над тим, що нами керує і що робить людину людиною.

Окремо слід відзначити блискучу локалізацію мульту. Саме анімаційні картини Disney виступають еталоном правильної адаптації зарубіжних робіт. Крім того, глядач отримує не лише якісний переклад та веселий дубляж, а й нетривіальну рекламну кампанію. Постери з героями мультфільму ще довго блукатимуть по мережі, а Печаль взагалі розберуть на цитати.

Головна ж цінність анімаційної картини «Думками навиворіт» в тому, що, залишаючи кінотеатр з радісними і натхненними обличчями, малеча та їх батьки усвідомлюють «кольоровість» нашого життя. Адже його не можна зобразити лише чорною та білою фарбами.

Дмитро Сидоренко, спеціально для “Ранок у Великому Місті”

inside1

http://movies.disney.com/inside-out/

16.06.2015 12:50
0Загрузка...

Дивіться на ICTV

Зареєструйтесь

Увійти, використавши ваші дані

Забули пароль?

Відновлення паролю

Увійти через соц. мережу

ВГОРУ
Вгору