УКР
ICTV - Разом краще
ICTV Ранок 28.04.2015 18:26
28.04.2015 18:26
Поділитися

Російський капітал в Україні: чесний бізнес або Троянський кінь?

Російський капітал в Україні: чесний бізнес або Троянський кінь?

16743189_l

Російський капітал глибоко проник в український бізнес. За підрахунками експертів, громадяни РФ володіють кожною десятою компанією з рейтингу 200 найбільших компаній Forbes Україна. І це не просто магазини або ресторани, це бюджетоутворюючі підприємства, від функціонування яких залежить енергетична і фінансова безпека держави.

Але як поведуть себе російські олігархи, якщо Путін вирішить розв’язати проти України повномасштабну війну?

Наприклад, чиї “прохання-накази” виконуватимуть ці особи – Олександр Бабаков, Михайло Воєводін, Євгеній Гінер? Ці прізвища мало що скажуть пересічному українцю. Втім, росіянам вони говорять багато. Більш ніж достатньо.

Колись московський стадіон “Лужніки” був перетворений у величезний речовий ринок, який став приносити своїм власникам багатомільйонні доходи кожен день. Власниками ринка були Бабаков, Воєводін і Гінер, яких з тих пір називають ніяк інакше, ніж “лужниківська група”. Тепер інтереси “лужніківців” поширюються й на Україну. На її енергетичний сектор.

Групі компаній VS Energy, основними акціонерами якої є вищевказані особи, належать обленерго у Київській, Рівненській, Житомирській, Кіровоградській, Одеській, Херсонській та Чернівецькій областях, крім цього, сюди ж відноситься “Севастопольенерго”. Саме вона в березні минулого року відключила від електрики українські військові частини в Криму, тоді, коли їх блокували російські військові.

Пізніше компанія Херсонобленерго, яка також належить групі VS Energy, підключила до електрики російські блокпости на кордоні Херсонської області та окупованого Криму.

Тобто, чиї вказівки виконувала група компаній VS Energy?

І це далеко не поодинокі випадки проникнення російського олігархічного капіталу в Україну. Причому, в абсолютній більшості випадків, цей капітал безпосередньо пов’язаний з кремлівською верхівкою. Ось тільки деякі приклади.

Костянтин Григоришин, відомий спонсор компартії України – з недавнього часу людина, під контролем якої, за словами низки народних депутатів України, зокрема Льва Підлесецкого, опинилася вся система магістральних і міждержавних ліній електропередач “Укренерго”. Окрім цього, з ім’ям Григоришина пов’язують мережу запорізьких аптек ЗАТ “МЕДІНТРЕЙД”, ТОВ “Козацька чайка”, будівельну компанію ТОВ “ЕСК”, проектно-технологічний інститут “Київміськбуд”, компанію «Запоріжтрансформатор»

Михайло Фрідман, співвласник і голова наглядової ради російського консорціуму “Альфа-Груп”, в Україні володіє Альфа-Банком, стільниковим зв’язком “Київстар”, національним оператором лотерей “М.С.Л.”

Вагіт Алекперов, президент і співвласник найбільшої нафтової компанії Росії “Лукойл”, в Україні володіє компанією “Карпатнафтохім”.

Роман Абрамович, відомий власник футбольного клубу “Челсі” і гаряче улюблений усіма російськими патріотами олігарх, йому в Україні належать “Південний гірничо-збагачувальний комбінат”, ВАТ “Дніпропетровський металургійний завод”, ВАТ “ГОК Суха Балка”.

Олег Дерипаска, в 2008 році був названий найбагатшим росіянином, в Україні володіє Миколаївським глиноземним заводом і Запорізьким алюмінієвим комбінатом.

Список можна продовжувати і надалі. Як було зазначено раніше, громадяни РФ володіють кожною десятою компанією з рейтингу 200 найбільших компаній Forbes Україна. Причому, в Україні міцний не тільки приватний російський капітал, але і державний, який “інвестується” через різних прокремлівських бізнесменів. І ніхто не може передбачити їхньої реакції, якщо Кремль піде в наступ.

І ось питання. Чи не опиняться російські гроші Троянським конем для України?

 

Залишайте свої думки у коментарях!

Андрій Булгаров,

гл. редактор сайту “Ранок у Великому Місті”

If you have found a spelling error, please, notify us by selecting that text and pressing Ctrl+Enter.

28.04.2015 18:26Загрузка...

Дивіться на ICTV

ВГОРУ
Вгору

    Spelling error report

    The following text will be sent to our editors: