УКР
УКР
21.04.2015 18:08
Поділитися

Реформування прокуратури: коли низи не можуть, а верхи не хочуть

0

прокуратор

Прокуратура – це система органів, які від імені держави здійснюють обвинувальну і представницьку функцію, а також нагляд за дотриманням законодавства, прав і свобод громадянина.

Так говориться в Законі України “Про прокуратуру”. Себто на Прокуратуру покладаються основні завдання щодо комфортного співіснування громадян і держави, але, якщо попросити українців оцінити роботу прокуратури, то позитивних відгуків не буде, за вкрай рідкісним винятком.

Слід констатувати, що за всі роки свого існування в органах прокуратури вибудувалася стійка корупційна система, яка залишалася непорушною при будь-якому президенті, уряді чи парламенті.

Починаючи від районних і закінчуючи Генеральною прокуратурами скрізь існує кругова порука. Стати прокурором, так би мовити, потрапити до касти обраних, зі сторони практично неможливо. На кожному рівні родичі, куми, родичі родичів і куми кумів. Кожна посада має таксу, кожна посада має регулярний щомісячний платіж. Все залежить лише від місця розташування тієї чи іншої прокуратури, і, безумовно, від посади.

Наприклад, посада прокурора Одеси коштуватиме значно дорожче, ніж посада прокурора Тернополя, але все ж менше за аналогічну в Києві. А тепер дайте відповідь, чиї інтереси буде захищати прокурор, якщо посада їм була куплена: державні або приватні?

Можна поліпшити якість роботи прокурорських органів, можна підняти їх професіоналізм і компетентність, можна впровадити нові методики навчання, але ніколи ви не будете впевнені у прокурорі, посада якого була куплена.

Сьогодні є політична воля провести ефективну перебудову органів прокуратури.

Зокрема передбачається скоротити кількість прокурорських працівників з 19 тисяч чоловік до 10 тисяч. Планується розформувати 638 районних прокуратур і створити на їх місці 178 міжрайонних.

Крім цього, під час прийому на роботу вводять двоетапний конкурс. Перший етап – професійне тестування, другий – тест на загальні знання і навички.

Керівників 178 місцевих прокуратур будуть набирати через відкритий конкурс. Примітно, що в конкурсі можуть взяти участь і ті, хто в прокуратурі ніколи не працював.

Це всього лише поверхневий погляд на реформу одного з головних органів правоохоронної системи країни. Необхідно усвідомлювати, що ці зміни – не більше, ніж спроба підштовхнути структуру до більш масштабних змін – у свідомості самих співробітників прокуратури. До того, щоб у них Державне стало попереду Особистого. Втім, це стосується не тільки прокуратури …

А поки, сьогодні, 21 квітня, Верховна Рада України відтермінувала вступ у силу нового закону “Про прокуратуру” до 15 липня цього року. Причиною називають “нездатність прокуратури жити за новим законом”.

Як говоритися, коментарі зайві, ТЧК

Залишайте свої думки у коментарях!

Андрій Булгаров,

гл. редактор сайту “Ранок у Великому Місті”

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

21.04.2015 18:08
0Загрузка...

Дивіться на ICTV

Зареєструйтесь

Увійти, використавши ваші дані

Забули пароль?

Відновлення паролю

Увійти через соц. мережу

ВГОРУ
Вгору

    Повідомити про помилку

    Текст, який буде надіслано нашим редакторам: