УКР
УКР
17.04.2015 11:13
Поділитися

Вбити посланця, або чи легко бути принциповим

0

Взагалі-то я не очікував нічого особливого від останнього фільму режисера Майкл Куеста, котрий до цього займався переважно серіалами. Його роботи були непоганими, але повний метр – це дещо інше. Коли тобі довіряють зняти повнометражну картину, то страх перед першим виступом може зв’язати руки. Режисер часто-густо намагається зняти стандартний фільм, що збере відповідну касу. Експерименти відкладають на потім, інакше можна втратити свій вхідний квиток у велике кіно. Та, пам’ятаючи прекрасну багатосерійну сагу про маніяка Декстера, я все ж надіявся, що Куеста не побоїться розкрити свій стиль на повну.

Відразу скажу – картина мене не розчарувала. Більш того, я вкотре переконався, що молоде мистецтво кінематографу обрало правильний шлях. Імениті режисери взялися знімати серіали, в той час як творці серіалів міняють блакитні екрани на кінотеатри.

Неспостережливий глядач може подумати, що “Вбити посланця” – це звичайна історія журналіста, котрий сунувся, куди його не просили. На це натякає й слоган фільму “А ти вмієш зберігати державну таємницю?”.  Тобто американцям вкотре показують фільм про професіонала у своїй справі. Там таке люблять. Хай ти журналіст/пожежний/коп, та хоч шкільний вчитель – просто роби свою справу самовіддано, і слава знайде героя.

Kill the Messenger

кадр з фільму “Вбити посланця”

Для нас картина цінна вже тим, що в ній виразно показано наскільки важко журналісту донести правду до читача. Тут тобі і цензура на всіх рівнях, і монополія на довіру читачів, і прямі погрози влади. Пересічний громадянин може хоч приблизно побачити, як важко опиратися системі в ЗМІ.

Та фільм Куеста виявився ще глибшим. Це не просто ода справжньому професіоналу. І навіть не розповідь про те, як нелегко боротися з владою. Вся історія репортера Гері Уебба у виконанні Джеремі Реннера – це намагання вирішити одвічне питання ціни принципів. Від самого початку і друзі, і вороги головного героя не можуть збагнути його принциповість. А він лише бідкається і не розуміє, чому його звичайна жага до порядку не знаходить підтримки у інших. Режисер намагається розібратися де та межа, коли принципи і справедливість повинні покоритися волі більшості. А як би діяли ви, якби раптом всі навколо почали вважати, що 2+2=5? Як довго ви б намагалися доводити їм протилежне? Якщо не впевнені у відповіді – подивіться “Вбити посланця” і дізнаєтесь, яку ціну платить той, хто залишається вірним своїм принципам до кінця.

17.04.2015 11:13
0Загрузка...

Топ відео

    Поки що немає матеріалів ...

Гарячі матеріали

    Поки що немає матеріалів ...

Дивіться на ICTV

Зареєструйтесь

Увійти, використавши ваші дані

Забули пароль?

Відновлення паролю

Увійти через соц. мережу

ВГОРУ
Вгору