УКР
ICTV - Разом краще
УКР
ICTV Ранок 18.03.2015 16:54
18.03.2015 16:54
Поділитися

Хто дозволяє монополістам «малювати» ціни на послуги ЖКГ

Хто дозволяє монополістам «малювати» ціни на послуги ЖКГ

http://photo.unian.net

Скільки вже сказано про тарифи на послуги ЖКГ, скільки статей надруковано, а досі так ніхто і не відкрив головну таємницю. Яка собівартість цих послуг, і що взагалі таке економічно обґрунтовані ціни?

Виявляється, ретельніше за цей секрет компанії-монополісти приховують хіба що назву закордонних банків, у яких власники компаній тримають свої “кровно” зароблені гроші.

Жах у тому, що цей секрет недоступний не тільки пересічному українцеві, але й державним органам, які покликані стежити за дотриманням компаніями українського законодавства, у тому числі антимонопольного.

Тоді чого дивуватися, якщо природний газ вітчизняного видобутку для кінцевого споживача стає дорожчим за імпортний. У той же час, облгази і обленерго, а також великі енергокомпанії, які давно в руках олігархів, скаржаться на збитки і вимагають підняття цін.

Цікава ситуація – ціна, по суті, не має верхньої межі, оскільки формується вона не за ринковими законами, тобто законами попиту та пропозиції, а виходячи з нікому не відомих критеріїв. Адже як раніше зазначалося – собівартість наданих товарів та послуг не відома, до того ж монополізація ринку виключає будь-яку конкуренцію.

І на тлі цих проблем Національна комісія з державного регулювання у сферах енергетики і комунальних послуг 3 березня переглядає тарифи на енергоносії.

Таким чином, вже з 1 квітня мінімальний тариф на газ для населення підвищиться в 3,3 рази – до 3,6 тис грн за тисячу кубометрів палива, а вартість тепла зросте на 71,8%, тобто до 537,2 грн за Гкал.

Також з 1 квітня підвищаться тарифи на електроенергію. Підвищення здійснюватиметься в 5 етапів і до квітня 2017 року вартість світла зросте в 3,5 рази.

Підвищення очікується і в усіх інших сферах житлово-комунального господарства.

Отже, сьогодні Уряд, заспокоює українців обіцянкою субсидій, а монополісти готуються рахувати прибутки, адже вони фактично переклали свої проблеми на державу і населення.

Читати ще: Скільки в Європі коштують послуги ЖКГ

Додавайте думку в коментарях.

яя1

Андрій Булгаров,

гл. редактор сайту “Ранок у Великому Місті”

If you have found a spelling error, please, notify us by selecting that text and pressing Ctrl+Enter.

18.03.2015 16:54Загрузка...

Дивіться на ICTV

ВГОРУ
Вгору

    Spelling error report

    The following text will be sent to our editors: