Експерт розповів, як потрібно діяти в разі пожежі

Пожежа у ТРЦ в російському Кемерово розбурхала абсолютно всіх. В Україні так само слідкують за перебігом подій та оновленням інформації. Проте, на жаль, роздумувати, чи готові ми самі протистояти таким трагедіям, ми починаємо вже постфактум. Як діяти у разі пожежі?

Пожежа у торговому комплексі російського міста Кемерово сталася у неділю 25 березня. За офіційними даними, загинуло 64 людини, з них 41 – діти. Мережею ширяться чутки, що насправді постраждалих значно більше, а влада навмисно занижує кількість жертв. Наступного ж дня після трагедії в Кемерово сталася пожежа в одному із торгових центрів Харкова, потім – у гуртожитку у Сумах. На щастя, вогонь вдалося приборкати, постраждалих немає. Одразу після пожежі в Кемерово Київська міська адміністрація зобов’язала провести перевірки усіх столичних ТРЦ. Проте не все так просто.

«Діє мораторій до 31 грудня 2018 року на проведення планових та позапланових перевірок. Виключення – суб’єкти господарювання для відпочинку, оздоровлення та з високим ступенем ризику», – розповідає заступник начальника Управління пожежної безпеки ДНС України Олександр Чекригін.

Про позапланові перевірки ДСНС вимушена повідомляти за 2 тижні. Тому ми вирішили влаштувати ТРЦ Києва власну перевірку. У ТРЦ у столичному районі Воскресенка знайти план евакуації нам не вдалося. Співробітники дитячого центру не змогли показати, де знаходиться найближчий аварійний вихід, а охоронець дуже довго ніс ключі від замка, який, власне, і відкриває ці двері. Ще в одному ТРЦ Києва двері аварійних виходів закриті на навісні замки, а сам вихід захаращений непотребом.

В одному з ТРЦ на Оболоні влаштували імпровізовану пожежу. Журналістам показали, як працюють усі системи протипожежної безпеки. А також виявилося, що тут всі аварійні виходи відкриті і працюють. Датчики диму та вогню вимкнули ескалатор та увімкнули систему оповіщення. Автоматично відкрилися магнітні двері аварійного виходу.

Та пожежа може настигнути нас не тільки у торгівельних центрах. Щоденно в Україні стається понад 120 загорянь. Вогонь забирає життя 8 людей щодня. Варто хоча б згадати пожежу у дитячому таборі «Вікторія» в Одеській області. Тоді загинуло три дитини.

Найчастіше причинами займання стають порушення норм пожежної безпеки, зокрема використання вогненестійких матеріалів при будівництві та відсутність сигналізації. Та якщо ви вже опинилися у вогняній пастці, експерти радять не панікувати. Головне – якомога швидше вибратися з пожежі. Рятувати треба себе самого, але аж ніяк не власні речі. Категорично забороняється ховатися від вогню у важкодоступних місцях, так рятівникам буде важче вас знайти. Відкривати вікна також не можна, бо це може спричинити ще більше розгоряння.

«При можливості треба змочити якісь свої речі, це допоможе вільно дихати. Треба спочатку вживати заходи порятунку для себе. Адже якщо ви вирішите спочатку допомогти дитині, то самі можете втратити свідомість, і вже ані ви, ані дитина не виживе», – розповідає головний інспектор відділу пожежної безпеки ДНС Олександр Куреньов.

І, звичайно ж, одразу викликайте рятівників за номером 101.

Більше дивіться у відео

Дивіться також: Трагедія в Кемерово: російська влада бреше про кількість жертв?

Вгору

    Повідомити про помилку

    Текст, який буде надіслано нашим редакторам:

    ВГОРУ