Трагедія в Кемерово: російська влада бреше про кількість жертв?

Унаслідок пожежі в торгівельному центрі «Зимова вишня» в російському Кемерово загинуло понад 60 людей, близько 40 з них – діти. Пожежа сталася у неділю 25 травня. І коли охоплений вогнем торгівельний центр намагалися загасити – губернатор Кемеровської області, за деякими даними, спав. За три дні після пожежі він так і не вийшов до вбитих горем людей. Путін приїхав у Кемерово лише через два дні після трагедії.

Вранці 27 березня кілька тисяч мешканців російського Кемерово вийшли на стихійну акцію протесту у центр міста. Люди вимагали відповідей – хто винен у загибелі їхніх дітей та близьких, які згоріли заживо в заблокованому кемерівському торгівельному центрі «Зимова Вишня» два дні тому? Люди гинули цілими сім’ями. Кінозали та аварійні виходи були зачинені, пожежна сигналізація не спрацювала. За офіційними даними МНС Росії, загинуло 64 людини, щонайменше 40 з них – діти шкільного віку.

Люди, які вийшли на протест у центрі Кемерово, переконані – російська влада бреше про кількість жертв. Їхня точна кількість досі уточнюється. Можливо, тому родичів загиблих змушують підписувати папірці про нерозголошення, а без підпису не допускають у морг на впізнання тіл рідних? Учора натовп вимагав відставки місцевої влади, перш за все – губернатора Амана Тулєєва, який до людей так і не вийшов. На площу він відрядив своїх заступників. У відповідь на обурення розбитих горем людей, які вийшли на вулицю шукати правди, чиновники звинуватили учасників мітингу у політичному піарі на смертях їхніх дітей.

Тим часом Аман Тулєєв, який вже два десятки років править Кемеровською областю, звітував Путіну про ситуацію. Поки люди не почали бушувати, російські федеральні ЗМІ і сам Путін цинічно ігнорували трагедію. Лише через два дні після пожежі оголосили вседержавну жалобу, а Путін нарешті зважився поїхати у Кемерово. Для Путіна загиблі діти – всього-на-всього «демографія», цифри. Росіяни на мітингу вимагали, аби Путін вийшов на площу і все пояснив. Але російський президент на площі не з’явився. Коли ж на зустрічі з ініціативною групою міста Кемерово Путіна спитали, чи відправлять Тулєєва у відставку, російський президент уникнув відповіді.

Власник торгового центру «Зимова Вишня», в якому сталася пожежа, втік до Австралії. Російські правоохоронці затримали 4 підозрюваних, серед них – посадові особи ТРЦ та охоронець, який невідомо чому вимкнув пожежну систему в будівлі. Можливими причинами пожежі називають: підпал, несправні електрокомунікації та необережне поводження з вогнем. Та як би там не було, незрозуміло, чому працівники торгівельного центру зачинили аварійні виходи? За версією російської влади, аби відвідувачі без квитків не проникали у кінозали. Утім, є ще одна версія – буцімто ФСБ розробила певні інструкції з протидії тероризму, що розвісили на дверях чи не кожної школи та дитсадка Росії. Інструкція передбачає, що аварійні запасні виходи в будівлях повинні бути зачинені та опечатані.

Показовий і ще один факт – перевірки пожежної безпеки у торгівельному центрі «Зимова вишня» в Кемерово не було два роки. Покарання за недотримання правил пожежної безпеки, що призвело до трагедії, за логікою, мало б понести як мінімум керівництво Міністерства з надзвичайних ситуацій Росії. Але «надзвичайників» кришує особисто колишній шеф, а нині – наближений до Путіна міністр оборони РФ Шойгу. Та чи перетвориться російське Кемерово в аналог української Врадіївки, яка стала передвісником Євромайдану? Сумнівно.

Більше дивіться у відео

Дивіться також: Росія створила нову «залізну завісу» і контролює свідомість громадян

Вгору

    Повідомити про помилку

    Текст, який буде надіслано нашим редакторам:

    ВГОРУ