Заживемо? Кабмін представив плани на 5 років в Україні

Ось тепер заживимо! Новий Кабінет Міністрів України представив свою програму діяльності.

Плани на наступні п’ять років в уряду дуже амбітні

— Ми вважаємо реальним і ставимо собі амбіцію прийти до такої ситуації, коли в нас економіка зросте на 40%, для цього потрібно залучити десь $50 млрд інвестицій за 5 років, – коментує прем’єр-міністр України Олексій Гончарук.

Ось тільки є один нюансза рахунок чого вдасться зробити такий великий економічний стрибок, експерти у програмі уряду не знайшли.

Є обіцянки щодо “розширення економічних свобод та створення рівних правил для всіх”, але без деталізації.

Тому, на думку фахівців, програма носить скоріше декларативний характер , без конкретних маяків, на виконання яких можна було б орієнтуватися.

Так, економіст Олексій Кущ вважає, що програма Кабінету Міністрів – це набір випадкових чисел, які можуть бути досягнуті чи ні, але в будь-якому випадку всі вони носять досить абстрактний характер.

В ідеальній Україні майбутнього уряд обіцяє:

1. Зниження ставок за кредитами, щоправда невідомо на скільки;

2. 100% адміністративних будівель будуть доступні для людей з інвалідністю;

3. На кожні 300 школярів будуть організовані як мінімум 2 комп’ютерні класи по 15 комп’ютерів;

4. Швидка, пожежна та поліція приїжджатимуть на виклик за 10 хвилин у місті, і за 20 – поза межами міста.

Крім того, Кабінет міністрів планує запустити безкоштовні курси підвищення цифрової освіченості українців, за 5 років відремонтувати 24 тис. км автошляхів, побудувати 5 нових портів і 15 аеропортів, вдвічі збільшити кількість лоукост-маршрутів.

— Нам обіцяють на 40% зменшити кількість ДТП, але не кажуть, що у нас немає зведеної статистики. Із хорошого – кількість людей, які подорожуватимуть річковим транспортом, за 5 років зросте з 19 до 38 тис. З чим вас і вітаю, – каже політолог Вадим Денисенко.

У програмі уряду зовсім не знайшлося місця питанням пенсій та забезпечення прав людини.

Відсутні реальні інструменти боротьби з бідністю та трудовою міграцією – двома головними економічними викликами, наголошують фахівці.

Також по темі: Рецепт для Украины: как создать современное государство?

Натомість, наприклад, є обіцянка створити за 5 років мільйон нових робочих місць. Та чи потрібні вони країні – питання дискусійне.

Зате уряд обіцяє безвіз з 14 новими країнами – Ямайкою, Монголією тощо.

Ось тільки з дев’ятьма з урядового проекту Україна вже підписала угоди раніше. Є й плани удвічі скоротити споживання українцями російського медіа-контенту. І теж поки без деталей.

Фактично програма виписана так, що з плином часу може й не бути зрозумілим – виконали її чи ні. Тож залишається сподіватися, що за деякий час уряд таки наповнить свою програму конкретним обґрунтованим змістом.

Нагадаємо, раніше Ранок у Великому Місті розповідав про бюджет України на 2020 рік.

Фото: Урядовий портал

Вгору

    Повідомити про помилку

    Текст, який буде надіслано нашим редакторам:

    ВГОРУ