Як утричі зекономити на рахунках за комуналку?

Із початком холодів в Україні почався і опалювальний сезон. Чимало людей із жахом чекає на платіжки, тому що тарифи були і так немалі, а тепер ще й підняли ціну на газ для населення. То як пережити холодну зиму і не зняти з себе останні штани? Знає шеф-редактор «Ранку у Великому місті» Костянтин Ігнатчук.

опалення, батарея, економія

В Україні випав перший сніг. Але в окремих містах Черкаської, Хмельницької, Дніпропетровської та Херсонської областей батареї у людей досі залишаються холодними. Комунальники нарікають на постачальників газу, а ті, в свою чергу, на Нафтогаз України. Але корінь проблеми в тому, що люди не платять за комунальні послуги. На сьогодні борг загалом по Україні сягає майже 40 мільярдів гривень.

Ви знаєте, що німецька родина в середньому споживає втричі менше тепла, ніж українська? Втричі! Чому? Бо німці вміють заощаджувати і рахувати гроші. Відповідно, і політиків, які не ведуть їх до процвітання, але граються гаслами, вони не обирають.

Узимку середня температура в німецьких помешканнях – 16-17 градусів. У британських – 14-15. Навіть для дуже заможних людей не принизливо ходити в квартирі у светрі. А у нас люди розбещені радянським розбазарюванням ресурсів і мізерними цінами на комуналку. Звична картина, коли навіть в люті морози в квартирі кочегарять так, що ходять голяком і навіть відкривають кватирки. Але Радянського Союзу вже нема і не буде. Халяви теж не буде. За все треба платити. Правда, в СРСР теж за все платили, але приховано, люди цих грошей навіть не бачили.

Час навчитися заощаджувати. А ніщо так не привчає до економності, як високі тарифи. Тому досить скиглити! На прикладі німців ми бачимо, що цілком реально зменшити свої платіжки втричі. І без популістів.

Поміняйте вікна на пластикові. Якщо ви досі цього не зробили, то вже дочекайтеся весни. Але тоді, принаймні, позатикайте шпарини і позаклеюйте стики. Утепліть зовнішні стіни. Знайдуться фірми, які зроблять це навіть у таку погоду. Хто хоче працювати – той працює. Якщо скооперуватися із сусідами, а то й цілим під’їздом, то можна суттєво зекономити. А ваш ОСББ може навіть взяти під це європейський кредит. Викиньте старі чавунні радіатори і поставте нові, ефективні, з терморегуляторами – тепла від них буде набагато більше і температуру зможете змінювати самостійно. Якщо у вас приватний будинок – замініть свої котли та бойлери на сучасні. Словом, способів скоротити витрати вдосталь.

Хтось може сказати, що на всі ці зміни потрібні гроші і немалі. Це так. Але держава постійно виділяє кошти на так звані «Теплі кредити» під досить вигідні умови. Крім того, Євросоюз проводить в Україні програму з підтримки переходу на технології енергозаощадження – IQ Energy. Люди можуть від європейців отримати до 35% повернення своїх витрат. Яким би варіантом ви не скористалися – ваші витрати окупляться максимум за кілька років.

Раніше ми писали, що За несплату комунальних послуг в українців можуть відібрати житло

Вгору

    Повідомити про помилку

    Текст, який буде надіслано нашим редакторам:

    ВГОРУ