УКР
УКР

Video: В Україні з’явилась звукова хрестоматія [ВІДЕО]

Лупити, періщити, сікти, хльостати, гатити, клепати, батожити, кропити, шмагати, шкварити, духопелити, дубасити. Це лише мала частина синонімів до слова – бити, бо їх майже півсотні! Українська мова входить у трійку найкрасивіших у світі! 45 мільйонів людей у світі говорять українською. А скільки в Україні? Словник української мови фото «Роль мови значно більша, ніж ми собі уявляємо. Заберіть мову, і ви заберете всю інформацію, якою володіє людина», – прокоментував директор Інституту української мови Павло Гриценко. «Говоримо і пишемо зразковою українською мовою» – спільний проект інституту та фонду Україна, спрямований на поширення української мови. Далі народився ще один проект – мистецький. Поезії найвидатніших авторів України усіх часів озвучили професійні актори та зібрали на одному компакт-диску. «Це звукова хрестоматія. Від Шевченка, Куліша, Франка, Лесі Українки до Сосюри, Малишка, Вінграновського, і аж до сучасників», – додав Павло Гриценко. Класику літератури – «Тараса Бульбу» Миколи Гоголя надрукували в українському та англійському перекладах півторатисячним тиражем. Це спільний проект видавництва Пульсари та Фонду Леоніда Кучми. У цьому виданні унікальні ілюстрації. «Це роботи в’язня сталінських тюрм. Він був інженером. Його там, в таборах, залучили до роботи над різними кресленнями. І от він із пам’яті тексту «Тараса Бульби» малює сюжети», – зазначила директор видавництва Пульсари Лариса Юріївна. І, якщо на полицях книгарень знайдеться книга на будь-який смак, то у бібліотеках, особливо провінційних, часто не відшукати найважливішого. Що вже говорити про ті, які втратили свої фонди до останнього примірника. «У 2005 році країну облетіла сумна звістка про те, що у селі, яке безпосередньо пов’язане з іменем Сковороди, спіткало величезне горе – бібліотека згоріла», – розповіла директор видавництва Либідь Олена Олександрівна. «Либідь», найстаріше видавництво України, стало одним з перших, хто, за сприяння Фонду Леоніда Кучми відновлював фонди згорілої бібліотеки. Мова, історія, мистецтво – невід'ємна складова для успішного розвитку держави та суспільства. Їхнє зміцнення залежить лише від нас самих. Також дивіться: Чим можуть здивувати столичні музеї

В Україні з’явилась звукова хрестоматія [ВІДЕО]

0 Коментувати

Лупити, періщити, сікти, хльостати, гатити, клепати, батожити, кропити, шмагати, шкварити, духопелити, дубасити. Це лише мала частина синонімів до слова – бити, бо їх майже півсотні! Українська мова входить у трійку найкрасивіших у світі! 45 мільйонів людей у світі говорять українською. А скільки в Україні?

Словник української мови фото

«Роль мови значно більша, ніж ми собі уявляємо. Заберіть мову, і ви заберете всю інформацію, якою володіє людина», – прокоментував директор Інституту української мови Павло Гриценко.

«Говоримо і пишемо зразковою українською мовою» – спільний проект інституту та фонду Україна, спрямований на поширення української мови. Далі народився ще один проект – мистецький. Поезії найвидатніших авторів України усіх часів озвучили професійні актори та зібрали на одному компакт-диску.

«Це звукова хрестоматія. Від Шевченка, Куліша, Франка, Лесі Українки до Сосюри, Малишка, Вінграновського, і аж до сучасників», – додав Павло Гриценко.

Класику літератури – «Тараса Бульбу» Миколи Гоголя надрукували в українському та англійському перекладах півторатисячним тиражем. Це спільний проект видавництва Пульсари та Фонду Леоніда Кучми. У цьому виданні унікальні ілюстрації.

«Це роботи в’язня сталінських тюрм. Він був інженером. Його там, в таборах, залучили до роботи над різними кресленнями. І от він із пам’яті тексту «Тараса Бульби» малює сюжети», – зазначила директор видавництва Пульсари Лариса Юріївна.

І, якщо на полицях книгарень знайдеться книга на будь-який смак, то у бібліотеках, особливо провінційних, часто не відшукати найважливішого. Що вже говорити про ті, які втратили свої фонди до останнього примірника.

«У 2005 році країну облетіла сумна звістка про те, що у селі, яке безпосередньо пов’язане з іменем Сковороди, спіткало величезне горе – бібліотека згоріла», – розповіла директор видавництва Либідь Олена Олександрівна.

«Либідь», найстаріше видавництво України, стало одним з перших, хто, за сприяння Фонду Леоніда Кучми відновлював фонди згорілої бібліотеки.

Мова, історія, мистецтво – невід’ємна складова для успішного розвитку держави та суспільства. Їхнє зміцнення залежить лише від нас самих.

Також дивіться: Чим можуть здивувати столичні музеї

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

28.12.2018 18:00
Завантаження...

Дивіться на ICTV


Зареєструйтесь

Увійти, використавши ваші дані

Забули пароль?

Відновлення паролю

Увійти через соц. мережу

ВГОРУ
Вгору

    Повідомити про помилку

    Текст, який буде надіслано нашим редакторам: