УКР
УКР

Video: В Україні з’явилась звукова хрестоматія [ВІДЕО]

Лупити, періщити, сікти, хльостати, гатити, клепати, батожити, кропити, шмагати, шкварити, духопелити, дубасити. Це лише мала частина синонімів до слова – бити, бо їх майже півсотні! Українська мова входить у трійку найкрасивіших у світі! 45 мільйонів людей у світі говорять українською. А скільки в Україні? Словник української мови фото «Роль мови значно більша, ніж ми собі уявляємо. Заберіть мову, і ви заберете всю інформацію, якою володіє людина», – прокоментував директор Інституту української мови Павло Гриценко. «Говоримо і пишемо зразковою українською мовою» – спільний проект інституту та фонду Україна, спрямований на поширення української мови. Далі народився ще один проект – мистецький. Поезії найвидатніших авторів України усіх часів озвучили професійні актори та зібрали на одному компакт-диску. «Це звукова хрестоматія. Від Шевченка, Куліша, Франка, Лесі Українки до Сосюри, Малишка, Вінграновського, і аж до сучасників», – додав Павло Гриценко. Класику літератури – «Тараса Бульбу» Миколи Гоголя надрукували в українському та англійському перекладах півторатисячним тиражем. Це спільний проект видавництва Пульсари та Фонду Леоніда Кучми. У цьому виданні унікальні ілюстрації. «Це роботи в’язня сталінських тюрм. Він був інженером. Його там, в таборах, залучили до роботи над різними кресленнями. І от він із пам’яті тексту «Тараса Бульби» малює сюжети», – зазначила директор видавництва Пульсари Лариса Юріївна. І, якщо на полицях книгарень знайдеться книга на будь-який смак, то у бібліотеках, особливо провінційних, часто не відшукати найважливішого. Що вже говорити про ті, які втратили свої фонди до останнього примірника. «У 2005 році країну облетіла сумна звістка про те, що у селі, яке безпосередньо пов’язане з іменем Сковороди, спіткало величезне горе – бібліотека згоріла», – розповіла директор видавництва Либідь Олена Олександрівна. «Либідь», найстаріше видавництво України, стало одним з перших, хто, за сприяння Фонду Леоніда Кучми відновлював фонди згорілої бібліотеки. Мова, історія, мистецтво – невід'ємна складова для успішного розвитку держави та суспільства. Їхнє зміцнення залежить лише від нас самих. Також дивіться: Чим можуть здивувати столичні музеї

В Україні з’явилась звукова хрестоматія [ВІДЕО]

0 Коментувати

Лупити, періщити, сікти, хльостати, гатити, клепати, батожити, кропити, шмагати, шкварити, духопелити, дубасити. Це лише мала частина синонімів до слова – бити, бо їх майже півсотні! Українська мова входить у трійку найкрасивіших у світі! 45 мільйонів людей у світі говорять українською. А скільки в Україні?

Словник української мови фото

«Роль мови значно більша, ніж ми собі уявляємо. Заберіть мову, і ви заберете всю інформацію, якою володіє людина», – прокоментував директор Інституту української мови Павло Гриценко.

«Говоримо і пишемо зразковою українською мовою» – спільний проект інституту та фонду Україна, спрямований на поширення української мови. Далі народився ще один проект – мистецький. Поезії найвидатніших авторів України усіх часів озвучили професійні актори та зібрали на одному компакт-диску.

«Це звукова хрестоматія. Від Шевченка, Куліша, Франка, Лесі Українки до Сосюри, Малишка, Вінграновського, і аж до сучасників», – додав Павло Гриценко.

Класику літератури – «Тараса Бульбу» Миколи Гоголя надрукували в українському та англійському перекладах півторатисячним тиражем. Це спільний проект видавництва Пульсари та Фонду Леоніда Кучми. У цьому виданні унікальні ілюстрації.

«Це роботи в’язня сталінських тюрм. Він був інженером. Його там, в таборах, залучили до роботи над різними кресленнями. І от він із пам’яті тексту «Тараса Бульби» малює сюжети», – зазначила директор видавництва Пульсари Лариса Юріївна.

І, якщо на полицях книгарень знайдеться книга на будь-який смак, то у бібліотеках, особливо провінційних, часто не відшукати найважливішого. Що вже говорити про ті, які втратили свої фонди до останнього примірника.

«У 2005 році країну облетіла сумна звістка про те, що у селі, яке безпосередньо пов’язане з іменем Сковороди, спіткало величезне горе – бібліотека згоріла», – розповіла директор видавництва Либідь Олена Олександрівна.

«Либідь», найстаріше видавництво України, стало одним з перших, хто, за сприяння Фонду Леоніда Кучми відновлював фонди згорілої бібліотеки.

Мова, історія, мистецтво – невід’ємна складова для успішного розвитку держави та суспільства. Їхнє зміцнення залежить лише від нас самих.

Також дивіться: Чим можуть здивувати столичні музеї

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

28.12.2018 18:00
Завантаження...

Ведучі каналу

    Поки що немає матеріалів ...

Дивіться на ICTV


Зареєструйтесь

Увійти, використавши ваші дані

Забули пароль?

Відновлення паролю

Увійти через соц. мережу

ВГОРУ
Вгору

    Повідомити про помилку

    Текст, який буде надіслано нашим редакторам: