Чим можуть здивувати столичні музеї [ВІДЕО]

У музей Ван Гога в Амстердамі щороку приходять два мільйони відвідувачів. Трохи менше мільйона – відвідують історичний музей у Гонконзі. Музейний туризм в Україні, на жаль, далекий від таких цифр. У музеях Києва за рік не налічується і ста тисяч людей. Та це не означає, що тут немає на що подивитися.

Музеї Києва фото

Національний музей народного декоративного мистецтва – єдиний у Києві, де показують все, що можна створити руками: картини Катерини Білокур, 200-літній посуд з Межигірської фаянсової фабрики, скляні фігури, ювелірні вироби та дивовижні скульптури!

Музей регулярно стає майданчиком для виставок сучасних талановитих митців, яких підтримує Президентський фонд Леоніда Кучми «Україна».

«Так, наприклад, у нашому музеї у свій час, за підтримки цього благодійного фонду, відбувся перший міжнародний фестиваль емалей. Була виставка чудової художника – кераміста Марії Галушко, завдяки фонду Леоніда Даниловича, музей закупив 5 її робіт, які тепер зберігаються та експонуються у нашому музеї», – прокоментувала директор музею Людмила Строкова.

А ще у Києві є літературний музей Максима Рильського. Йому – півстоліття. У будинку, в якому знаходиться музей, поет жив останні 13 років. Домашній затишок тут підтримують оригінальні речі колишніх власників та тисячі книг.

«Деяким книжкам вже більше ста років, є раритетні видання. І тому, звичайно, у нас ж так званий реставраційний  список книг, які потребують першочергової  реставрації», – розповіла директор Вікторія Леонтіївна.

Востаннє від держави  музей отримав кошти на реставрацію раритетних книг майже 15 років тому. Адже державних програм для цих потреб просто не існує.

Майже столітній «Кобзар», «Фауст» 1899 року, біографії класиків літератури, які за цим столом читав сам Рильський, сьогодні можна побачити на свої очі та навіть доторкнутися.

Музей Шевченка – один із тих, які відвідують найчастіше. Тут і розташування зручне – у центрі столиці та й ім’я відоме кожному. Музей приймає щороку 60-80 тисяч гостей. Тут тепло, світло і дуже красиво! Але це вже зараз.

«Коли я став директором музею, він перебував, м’яко кажучи, у критичному стані. Особливо те, що стосувалося  інженерних споруд. Президентський фонд Леоніда Даниловича «Україна», був перший, хто простягнув руку допомоги. Ми вилікувалися від грибка, ну і можна сказати, що сьогодні фони цього музею, може, найкращі в Україні. Це ще не європейський рівень, але і не зовсім український», розповів директор музею Тараса Шевченко Дмитро Стус.

А от експозицію, присвячену Кирило-Мифодіївському товариству: меблі, книги, ікони – фонд «Україна» створив повністю за власний кошт.  І щоб почути українську історію міг кожен подарував аудіогіди, що працюють різними мовами.

«Проблема всіх українських музеїв полягає в тому, що ми дуже погано вписані в європейський світовий контекст. Тому аудіогіди, виявляються таким рятівним», додав Дмитро Стус.

Перед тим, як підкорювати світ, переконайтеся, що ви вже знаєте все про те, що поруч.  Наші скарби не менш цінні.

Нагадаємо, раніше ми розповідали, як українець підкорив італійців грою на гітарі

Вгору

    Повідомити про помилку

    Текст, який буде надіслано нашим редакторам:

    ВГОРУ