В Австралії у кожному супермаркеті продають котлети по-київськи

Українка Аліна мріяла жити в Америці, але доля її занесла в Австралію. Так далеко українка Аліна поїхала на студентське стажування, але їй запропонували хорошу роботу, а потім дали посвідку на постійне проживання і підвищення.

котлета по-київськи фото

Аліна розповіла нам, як у далекій Австралії знайти котлети по-київськи? Як купити алкоголь, не виходячи з машини? І чому в Австралії курці вважаються багатіями?

«За електроенергію ми платимо приблизно 120 доларів, за Інтернет – 75 доларів, за воду – приблизно 30 доларів, за телефон – приблизно 40 доларів на місяць. Ось, здавалося б, зарплати тут непогані, але якщо все підсумувати, то життя в Австралії виходить дуже дорогим», – розповідає Аліна.

На продукти Аліна теж витрачає немало – близько тисячі австралійських доларів на місяць, у гривнях це майже 20 тисяч. І на що ж йдуть ці гроші? На фрукти і ягоди.

«Полуниця – 2.90 за 250 грамів, черешня коштує 7 доларів, банани коштують 3 долари за кілограм», – розповідає емігрантка.

Яловичину у місцевих супермаркетах можна знайти за 29 доларів за кілограм, курку – за 3, 5 долари за кілограм, ну і, звісно, без м’яса кенгуру в австралійських супермаркетах не обійшлося. М’ясо цієї тваринки вважається найкориснішим і, відповідно, найдорожчим. До речі якість продуктів в Австралії визначається за спеціальним рейтингом, який позначають кількістю зірочок.

Для австралійців кенгурятина – все одно, що для українців сало. Хоча сало їм, напевно, теж сподобалося б, бо від наших котлет по-київськи австралійці просто в захваті.

«В Австралії дуже популярні, на диво, котлети по-київськи. Їх можна знайти в будь-якому супермаркеті», – каже Аліна.

Окрім продуктового різноманіття, місцеві супермаркети потішили Аліну і дуже зручною системою оплати товарів. Їй не доводиться вистоювати черги біля кас, бо всі продукти сканують самі покупці біля спеціальних терміналів і біля них же оплачують товари. Така система працює на довірі, за шість років в Австралії охоронці лише один раз перевірили Алінин чек.

А ще зручніше купувати в Австралії алкоголь. Магазини з різними напоями  є на кожному кроці, і деякі з них працюють так, що навіть з машини не треба виходити, щоб щось купити.

Аліна каже, що австралійці – любителі хильнути чарку. Але не всі погані звички шануються в країні. Людям, залежним від цигарок, в Австралію краще не їхати, бо пачка сигарет тут коштує від 28 до 30 доларів.

Більше дивіться у відео

Дивіться також: В Австралії держава допомагає громадянам купувати квартири

Вгору

    Spelling error report

    The following text will be sent to our editors:

    ВГОРУ