В Австралії можна керувати автомобілем напідпитку

В австралійському місті Перт бензин у понеділок дешевший, ніж в інші дні тижня, а водіїв, які користуються телефоном за кермом, штрафують частіше, ніж водіїв напідпитку.

Австралія дорога

Українка Аліна мріяла жити в Америці, але доля занесла її у не менш далеку Австралію. Так далеко українка поїхала на студентське стажування, потім отримала робочу візу, а згодом і документи на проживання.

Аліна задоволена своїм новим домом, а особливо – місцевими дорогами. Вони в Австралії, без перебільшення, ідеальні – широкі дороги, гарна розмітка, відсутність ям. Дороги хороші, ремонтують їх аж занадто старанно, але це не благодійність.

Аліна каже, що в Австралії чималі податки, і їхній відсоток залежить від прибутку. Українка платить 22-23% від своєї зарплатні. І це справді немало, але Аліна зізнається, що кожного дня бачить, на що йдуть її гроші.

В Австралії дуже високі штрафи за правопорушення. І штрафують навіть тоді, коли машина стоїть у неналежному для паркування місці або довше, ніж дозволено. А ще в Австралії дуже суворо ставляться до тих водіїв, які люблять поклацати в телефоні за кермом. Одного разу хлопець Аліни мав необережність заглянути в гаджет і, як на зло, це побачив поліцейський та виписав штраф у 400 доларів.

Але одним штрафом хлопець Аліни не відбувся. У Австралії тим, хто керує автомобілем, видають не лише ліцензію на водіння, а й спеціальні бали нараховують, максимум 12. За кожне порушення ці бали знімаються, і якщо втратити всі, то ліцензію заберуть. За те, що він користувався телефоном, зняли три бали. Немало, якщо враховувати, що усього балів 12 і відновлюються вони лише через три роки після порушення. Однак не у всьому австралійська влада така сувора, іноді водіям навіть легку нетверезість пробачають.

«Офіційно дозволяють вміст алкоголю в крові до 0,5 проміле, це вважається безпечна норма. Тому, якщо у тебе 0,5 проміле і менше, то у тебе ніяких проблем не буде і штраф тобі не випишуть», – розповідає Аліна.

Але цей дозвіл не розповсюджується на тих, хто вчиться водити, тих, хто вчить, та водіїв громадського транспорту. Для всіх інших місцеві виробники навіть позначають на пляшках, скільки можна випити того чи іншого напою, щоб у крові не виявили більше норми, бо якщо виявлять, то і штраф вліплять, і бали знімуть, і навіть ліцензії можуть позбавити.

Крім того, Аліна розказала нам, як у її місті можна зекономити на бензині. Просто заправлятися у понеділки, бо в цей день він найдешевший, а вже у вівторок – найдорожчий. Відслідкувати ціни на бензин можна на спеціальному державному сайті. Але така система діє не по всій Австралії, тільки у місті Перт, де живе Аліна точно відомо, в який день знижка. В інших містах теж є акції, але такої чіткої тенденції немає.

Більше дивіться у відео

Дивіться також: В Австралії у кожному супермаркеті продають котлети по-київськи

Вгору

    Spelling error report

    The following text will be sent to our editors:

    ВГОРУ