У Києві чоловік погрожував хлопцю револьвером, а люди просто проходили повз

Журналісти і блогери неодноразово проводили експеримент: імітували різке погіршення стану здоров’я посеред вулиці та слідкували, чи кинуться перехожі на допомогу. Висновки жахають! Більшість людей проходить повз, навіть не звертаючи увагу на хворого, який корчиться від болю чи лежить на узбіччі без свідомості.

Одеса, січень 2018 року. Містом розгулював напівоголений чоловік, ймовірно у стані алкогольного чи наркотичного сп’яніння. Патруль поліції викликав швидку. Вона приїхала досить швидко. Проте з карети медики не виходили. Раптово чоловікові стало погано. Першу допомогу надали саме патрульні у той час, коли медики сиділи в автівці та, увага, продовжували святкували день народження колеги! У стані алкогольного сп’яніння вони вийшли лише, щоб констатувати смерть чоловіка. За результатами службового розслідування, лікаря та фельдшера швидкої допомоги звільнили.

Яке покарання чакає на горе-медиків – визначить суд. Згідно із законодавством, їм загрожує штраф від 3400 до 8500 гривень чи позбавлення волі строком від 2 років. У Німеччині штрафи набагато вищі. У німецькому місті Ессен в одному з відділень банку пенсіонеру стало зле, він знепритомнів. Перехожі ж просто переступали через чоловіка! Невдовзі він помер. Поліція за відеозаписом камер спостереження встановила чотирьох осіб, які не надали бідоласі допомогу. Суд визнав їх винними у бездіяльності та ненаданні допомоги та оштрафував на суму від 2400 до 3600 євро. А це – від 84000 до 126000 гривень відповідно.

А ця ситуація просто шокує. Удень майже у самому центрі Києва до Олексія підійшов начебто неадекватний чолов’яга, з його кишені виднівся предмет, схожий на револьвер.

«Він сказав, що не хоче прострелити мені коліна, хоче просто поговорити, і щоб я сів з ним на лавочку. Він діставав револьвер, торкався ним до мого обличчя, до моїх ніг. Я не знав, заряджений він чи ні», – розповідає постраждалий Олексій Лещенко.

Так хлопець з озброєним грабіжником просиділи на лавці майже півгодини! Увесь цей час повз них проходили люди. Ніхто не те, що не кинувся на допомогу Олексію, який, до того ж, є людиною з інвалідністю. Ніхто, навіть відійшовши на безпечну відстань, не додумався викликати поліцію. Патруль викликав вже сам Олексій після того, як його пограбували. Як виявилося, грабіжник вирушив до одного із супермаркетів, щоб зняти готівку з вкраденої картки. Там він контактував з охоронцем та з продавцем. Жоден із них так само не викликав поліцію.

Чинне законодавство зобов’язує нас допомогти людині, якщо існує загроза її життю. Ненадання допомоги карається штрафом. Проте в нас немає покарання за неповідомлення про злочин чи про підозри, що такий може відбутися. Схожа ситуація також у Сполучених Штатах та країнах ЄС. Проте там жоден громадянин навіть не подумає залишити людину в біді. Звичайно, вас ніхто не змушує бути героєм та кидатися на амбразуру. Проте підійти і запитати, чи потрібна людині допомога, а також викликати швидку чи поліцію – це справа лише декількох хвилин.

Більше дивіться у відео

Дивіться також: Експерт розповів, як вижити під час збройного пограбування

Вгору

    Повідомити про помилку

    Текст, який буде надіслано нашим редакторам:

    ВГОРУ