Цей футболіст 13 років грав на полі в окулярах

Історія футболу знала багато видатних та одіозних гравців. Хтось запам’ятався неймовірною технікою та бомбардирським хистом, хтось надмірною жорсткістю та скандалами. Проте голландець Едгар Давідс переплюнув усіх.

Едгар Давідс фото

Це був справній диявол, у якому феноменальний талант поєднувався із нестабільною психікою та епатажною зовнішністю. Едгара вважали справжнім психом. Його боялися не тільки суперники, але й партнери по команді. «Пітбуль», «хижак», «піранья» – як тільки не назвали Едгара через надмірну жорсткість та своєрідну зовнішність! Свої прізвиська пихатий Давідс підкреслював ще й колоритними чорними косичками та окулярами.

Ще з раннього дитинства доля Давідса особливо не обдаровувала. Майбутня зірка збірної Голландії народився в одній із найнебезпечніших країни світу – Республіці Суринам, де злидні, хвороби, недоїдання і необхідність щоденної боротьби за виживання вважалися нормою. Давідс постійно мусив доводити на вулицях право на життя. Урешті, батькам вдалося нашкребти грошей та вивезти Едгара до куди більш цивілізованої та спокійної Голландії. Саме у країні тюльпанів «пітбуль» і розпочав займатися футболом.

Непоступливого, завжди зарядженого на боротьбу Давідса швидко примітили скаути легендарного «Аякса». В амстердамському клубі Едгар засяяв, ведучи своїх партнерів до великих перемог. Причому Давідс вирізнявся не тільки феноменальною технікою, але й надмірною жорсткістю, якої колись набрався на вулицях своєї далекої батьківщини. Він не жалів ні себе, ні суперника. І практично кожна зустріч із «пітбулем» закінчувалася для його опонентів неприємною травмою.

Утім, виявилося, що Давідс не такий вже й залізний. Лікарі поставили футболісту невтішний діагноз – глаукома! Зоровий нерв атрофується, і наступає повна сліпота. Якщо вчасно не звернутися по допомогу, то зір при глаукомі повернути вже не вдасться ніколи. Едгар звернувся вчасно. Йому прооперували ліве око і після піврічної перерви дозволили повернутися до великої гри. Хірургічне втручання згубно позначилося на його психіці. І до того агресивний Давідс став фактично неврівноваженим. Те, що він рубав усіх на футбольному полі, ні в кого подиву не викликало, але постійні сутички у роздягальні з партнерами, лайливі слова на адресу головного тренера – вже був перебір. Квінтесенцією зривів Давідса стало звинувачення у насильстві його подруги. Тоді голландець підсів на заборонені препарати та впав у глибоку депресію. «Пітбуля» спіймали на допінгу і відсторони від футболу на 4 місяці.

Та навіть на цьому біди нідерландця не закінчилися. Глаукома прогресувала! І Едгар майже повністю осліп на праве око. Французьким офтальмологам вдалося зробити неймовірне і зберегти зір футболістові. Утім, після надскладної операції очі Давідса назавжди стали залежними від окулярів. Жити і грати без них він попросту не міг. На початку двотисячних Едгар вперше вийшов на футбольне поле в окулярах, чим викликав неабияке здивування серед фанатів усього світу. Він став першим і єдиним, кому ФІФА дозволили грати в окулярах. Вони не прості. Ці окуляри майже нічого не важать, не пітніють, а головне – не б’ються.

Після вимушеного апґрейду Давідс ще довгих 13 років тішив вболівальників своєю грою, лякав суперників одним своїм виглядом та виграв чимало трофеїв.

Більше дивіться у відео

Дивіться також: Протистояння Мессі та Роналду змінило футбол

Вгору

    Повідомити про помилку

    Текст, який буде надіслано нашим редакторам:

    ВГОРУ