Публічний транспорт, громадські місця з великою скупченістю людей, а також туристичні центри міст. Цей перелік можна доповнювати, проте головне, що їх об’єднує, – тут працюють кишенькові злодії. Вони полюють на роззяв, щоб підживитися їхніми смартфонами або гаманцями. Як захистити себе від щипачів, що робити можна, а що – категорично заборонено при зустрічі з кишенькарями.
Кожного дня у Києві, в середньому, від спритних пальців кишенькових крадіїв страждає 8 осіб. І це статистика тільки тих, хто не зміг змиритися з втратою особистих речей та звернувся по допомогу до поліції. Значна ж частина постраждалих, стверджують експерти, розуміють – шансів повернути вкрадене замало, тож і заяви не пишуть.
Щоб захистити себе від крадіжки – багато робити не треба. Сумки і наплічники не можна випускати з поля зору, а у транспортів взагалі краще тримати їх попереду себе. Покладіть гаманець на самісіньке дно портфелю, так вкрасти його буде складніше. Зверху накрийте звичайним целофановим пакетом, коли крадій залізе до вашої власності, він шурхотітиме, і ви матимете змогу запобігти злочину. І наостанок, покладіть зверху стареньке порожнє портмоне.
Упіймати кишенькових крадіїв складно, а довести їхню провину – ще складніше. Зазвичай вони працюють групами, а вкрадене майно передають одне одному, аби замести сліди. А правоохоронці інколи не просто не можуть знайти крадіїв, а навіть кришують їх.
Щипачі – проблемний фактор усіх туристичних міст. Львів – не виключення. Тамтешні активісти створили онлайн портал «Ловці». Об’єднавшись разом, львів’яни вистежують ромів, які заробляють на життя крадіжками. Зазвичай злодії працюють по кілька осіб, активістів же значно менше. Сили нерівні, тож хтозна, як себе поведуть щипачі, спіймані на гарячому. Можуть побити чи підрізати.
Якщо ж ви бачите, як крадуть гаманець у іншої людини, – прикиньтеся її другом чи колегою. Покажіть щипачам, що підживитися тут у них не вийде. Але без зайвого галасу. Не треба кричати на весь вагон метро, що когось грабують. Проте непомітно зробити фото на мобільний телефон не завадить. А потім оприлюднити їх в Інтернеті.
Більше дивіться у відео
Дивіться також: Шахраї крадуть гроші українців через банкомати