Шахраї розсилають автомобілістам фейкові смс про порушення швидкості руху

З цього року, за новими правилами ПДР, водії повинні їздити в населених пунктах зі швидкістю 50 км/год, а не 60 км/год, як було раніше. Автомобілісти нововведенням не раді. Ба більше, часто їх ігнорують. Але карати порушників поліція поки не може, бо немає технічних пристроїв для фото- та відеофіксації.

Поки штрафи залишилися такими, якими і були: Верховна рада повинна внести зміни до Кодексу України про адміністративні правопорушення, зазначають в МВС. Нині законопроект знаходиться на розгляді у комітетах.

Очікується: якщо водій буде перевищувати дозволену швидкість або навмисно залишить місце ДТП, його оштрафують на 3400 гривень. Передбачається, що штраф за кермування без прав складатиме приблизно 9 тисяч гривень. При повторному порушенні – у чотири рази більше. Якщо водія позбавили права керувати транспортним засобом, а він продовжує їздити, то штраф буде – приблизно 20 тисяч гривень.

У той же час водіям вже приходять так звані «смски-щастя» про перевищення швидкості руху. Думки водіїв розділилися: одні зраділи, що порушників на дорогах поменшає. Інші були впевнені, що це фейк. У Національній поліції заперечують, що розсилають такі смс водіям.

«Ані Національна поліція, ані Міністерство внутрішніх справ не мають жодного стосунку до розсилки таких текстових повідомлень. До того, більше скажу, що такі смс повідомлення жодним чином не пов’язані з автоматизованою системою відеофіксації, яка має запуститися невдовзі», – стверджує речник Національної поліції Ярослав Тракало.

Представники Нацполіції та експерти прогнозують, що в наступних смс шахраї можуть вимагати за перевищення швидкості сплатити певну суму. Головний спосіб не потрапити на гачок шахраїв – не порушувати правила дорожнього руху. Тоді ви точно знатимете, що у поліції до вас немає претензій. Але деякі експерти вважають, що притримуватися швидкості руху у 50 км/год можливо тільки на вузьких обмежених дорогах або, наприклад, у центрі столиці. Але це не означає, що з такою швидкістю водії повинні їхати по всіх дорогах міста або села. Наприклад, на трасах і магістралях місцева влада, за згодою поліції, має право збільшити дозволену швидкість.

Більше дивіться у відео

Дивіться також: Кабмін хоче знизити швидкість руху в населених пунктах до 50 км/год

Вгору

    Spelling error report

    The following text will be sent to our editors:

    ВГОРУ