Кабмін хоче знизити швидкість руху в населених пунктах до 50 км/год

Кабінет Міністрів України планує знизити максимальну швидкість руху в населених пунктах до 50 км/год. Це європейська норма, але як за її виконанням будуть слідкувати в Україні – не зрозуміло. Оскільки часу займатись регулюванням дорожнього руху у поліцейських нема.

Перевищення швидкості – найбільш поширене порушення серед українських водіїв. За даними правоохоронців, майже третина аварій на дорогах трапляються через перевищення безпечної швидкості руху. Чиновники впевнені: зменшення швидкості у населених пунктах на 10 км/год допоможе врятувати багато життів.

Зі швидкістю 50 км/год автомобіль дійсно більш керованим, водію буде легше його контролювати, а гальмівний шлях стане коротшим, підкреслюють експерти. Проте, починати боротьбу за безпечність руху, на їх думку, потрібно зовсім не з цього.

У патрульної поліції в Україні відсутні засоби для виміру швидкості руху автомобілів, система автоматичної фіксації порушень на дорогах теж не працює. Спочатку треба запровадити жорсткий контроль за дотриманням правил дорожнього руху, а вже потім думати про зміну допустимої швидкості, впевнені експерти.

На сьогодні пересуватися містом зі швидкістю 50-60 км/год – просто небезпечно. Вас будуть постійно підрізати, сигналити, будуть утворюватись затори. Утім, в європейських країнах система з максимально допустимою швидкістю у 50 км/год в містах – ефективно працює. У чому ж секрет? У системі автофіксації порушень на дорогах, великих штрафах за перевищення швидкості та високій культурі керування автомобілями.

Тож європейські норми слід не просто копіювати, а й створювати умови для їх дотримання. Допоки в Україні не запрацює система автоматичної фіксації порушень правил дорожнього руху, обмежень швидкості водії дотримуватись не будуть.

Більше дивіться у відео

Також дивіться: Мотоциклісти не дають людям спати, поліція – безсила

Вгору

    Повідомити про помилку

    Текст, який буде надіслано нашим редакторам:

    ВГОРУ