На Заході негативно відреагували на спецоперацію СБУ з інсценуванням вбивства Бабченка

Солдати російської пропаганди розлючені через провал задуму ФСБешних колег ліквідувати російського журналіста Бабченка. Вони не можуть збагнути, чому це українські спецслужби взяли і врятували життя людини, взявши при цьому організатора замовного вбивства – Бориса Германа. Ця особа, пишуть українські ЗМІ, – виконавчий директор українсько-німецького підприємства з виробництва зброї «Шмайсер». Йому вже оголосили підозру у вчиненні теракту, за організацію якого він отримав 10 тисяч доларів.

журналіст аркадій бабченко

Така реакція росіян звична для будь-якого провалу. Дивує інше – чому на спецоперацію СБУ з інсценуванням убивства журналіста на Заході відреагували так, що російська пропагандистська армія має змогу приправляти свої атаки обурливими коментарями з цивілізованих країн?

«Рішення української поліції погратися з правдою жалюгідне і прикре, якими б не були її мотиви», – прокоментував генсек організації «Репортери без кордонів» Крістофер Делуар.

«Яким би не було пояснення, операція могла бути виконана таким чином, аби не скомпрометувати журналіста чи засоби масової інформації загалом. Довіра до посадових осіб зі сфери безпеки України постраждає у довгостроковій перспективі. Віднині все, що говорить український уряд, треба двічі та тричі перевіряти», – заявив речний місії ОБСЄ Майкл Боцюрків.

Приблизно у такому ж дусі відреагувало на спецоперацію багато західних політиків, оглядачів та журналістів. В української влади вимагають пояснень, мовляв, навіщо було вводити в оману весь світ? Найкраще на цю реакцію відповів, мабуть, сам Бабченко.

«Бажаю всім високоморальним недопустителям потрапити в таку ж ситуаціюнехай покажуть прихильність принципам високої моралі і помруть з гордо піднятою головою, без введення ЗМІ в оману. Щоб справи зі словами не розходилися. Успіхів, удачі, кілера вам під дверівірю у вас, хлопці, ви не осоромите!» – заявив російський журналіст Аркадій Бабченко.

Метод інсценування смерті з метою виходу на організаторів та замовників вбивства – далеко не новий у роботі правоохоронних структур. І якби таку ж спецоперацію провела котрась із спецслужб країн Західу, світова преса радше б розсипалися в компліментах, ніж вимагала пояснень, – справедливо зазначають українські оглядачі. Аркадій Бабченко живий, як і 30 інших людей, яких планували вбити. Водночас, деякі експерти в Україні все ж сумніваються, що потрібно було влаштовувати інсценування і вказують на необхідності публічного представлення переконливих доказів.

Проте переконливе пояснення від спецслужб є. Метою спецоперації СБУ було задокументувати факт звітності організатора перед замовниками про виконану роботу, аби встановити зв’язок між тим, хто влаштовував терористичну атаку в Україні, та тими, хто замовляв її в РФ. Крім того, це дало змогу зібрати докази про підготовку убивств ще 30 осіб на території України. Саме тому інсценування смерті журналіста було необхідним, заявляють у ГПУ. Тож далі справа за СБУ, прокуратурою та судом.

Більше дивіться у відео

Дивіться також: Як і навіщо інсценували “вбивство” Бабченка?

Вгору

    Повідомити про помилку

    Текст, який буде надіслано нашим редакторам:

    ВГОРУ