Як і навіщо інсценували “вбивство” Бабченка?

Увесь світ був впевнений у загибелі в Києві російського журналіста, який жорстко критикував діючий кремлівський режим. Друзі та знайомі були розбиті горем, українці збирали мітинги біля посольства РФ у Києві, іноземні держави та міжнародні організації висловлювали стурбованість. Але виявилося, що вбивство Бабченка було інсценоване українськими спецслужбами у рамках спеціальної операції.

аркадій бабченко фото

СБУ стверджує, що атаку на Бабченка готували російські спецслужби. Причина – публічна критика путінського режиму. Для цього вони завербували громадянина України, який і мав би організувати вбивство. Життя Бабченка, за даними українських правоохоронців, оцінили у 40 тисяч доларів. 10 тисяч мав залишити собі організатор, решта 30 – виконавцю вбивства, колишньому учаснику АТО на Донбасі. Ось тільки цей самий виконавець співпрацював із СБУ. З його допомогою вдалося задокументувати передачу коштів, передбачених за вбивство Бабченка, й обманути організатора.

Усе, що відбувалося далі і про що дізнався весь світ – було лише оперативною комбінацією СБУ. Правоохоронці повідомили, що в Бабченка стріляли у під’їзді біля квартири, де він мешкав. Помер журналіст начебто по дорозі в лікарню. Сьогодні був затриманий організатор вбивства, який був впевнений, що його задум вдався. Із ним проводять слідчі дії для того, щоб здобути більше інформації про замовників.

Але виникає питання, чи не була така гучна спецоперація елементом піару правоохоронців, показовою акцією під телекамери? Адже можна було просто попередити напад на Бабченка, заздалегідь затримавши замовника вбивства. Утім, завдяки спецоперації слідчі отримали неспростовні докази терористичної діяльності російських спецслужб на території України.

Найцікавіше у цій ситуації – реакція Росії, яку українська влада звинувачує в замовленні атаки на Бабченка. Одразу після того, як інформація про псевдосмерть журналіста була опублікована, у Росії запустили платівку про те, що в Україні небезпечно, панує безкарність, розгул криміналу та інші жахіття. Мовляв, у всьому винна місцева влада, яка не може забезпечити правопорядок.

Тепер Кремлю доведеться свою риторику змінювати. Як і багатьом українцям, які звинувачували вітчизняних правоохоронців у бездіяльності. З іншого боку, спочивати на лаврах вітчизняним правоохоронцям ще дуже рано. Надто багато резонансних злочинів залишаються не розкритими.

Більше дивіться у відео

Дивіться також: Аркадій Бабченко живий і продовжує воювати проти путінської Росії

Вгору

    Повідомити про помилку

    Текст, який буде надіслано нашим редакторам:

    ВГОРУ