Меркель більше не балотуватиметься в канцлери: наслідки для України

Канцлерка Німеччини Ангела Меркель заявила, що йде з посади лідера своєї партіїХристиянсько-Демократичного союзу. Чим викликане таке рішення, і що це означатиме для України?

Канцлер Німеччини Ангела Меркель

Епоха Ангели.Меркель минає. 18 років вона очолювала Християнсько-Демократичний союз Німеччини. І ось тепер вона заявила, що не висуватиме своєї кандидатури на переобрання лідера партії.

Наважитися на таке непросте рішення амбітній Меркель явно було не просто. Проте останні вибори в землі Гессен показали, що Ангела веде свою партію до катастрофи. За 13 років, як Ангела Меркель очолює Німеччину, їй доводилося іти на компроміси і утворювати коаліції з різними партіями. Але саме Меркель визначала і досі визначає як внутрішню, так і зовнішню політику Німеччини. Вона прийшла до влади на гаслах відкритої Європи і мультикультуралізму. Проте за останні роки світ сильно змінився, і Меркель стала заручницею власної політики.

Зокрема, за її правління значно спростили отримання громадянства для мігрантів із Близького Сходу та Північої Африки, а також надали їм широкі права та щедру соціальну допомогу. Це роками дозволяло їй отримувати нові голоси на виборах за рахунок новоприбулих. У той час як ХДС та Меркель втрачали голоси корінних німців. Але тепер щедроти Ангели працюють проти неї. Мігранти не асимілюються, не працюють, а живуть за рахунок платників податків, а в райони, де компактно проживають мігранти, навіть боїться заїжджати поліція. Німці спочатку мовчали, потім терпіли, але зараз терпець урвався. Чим користуються праві популісти. Саме цим пояснюється стрімкий ріст популярності націоналістичної партії «Альтернатива для Німеччини». Відхід Меркель з керівництва ХДС дозволить провести перезавантаження партії, відкинути негатив і запропонувати виборцям оновлений порялок денний.

А як щодо України? Ангела Меркель – один із найвірніших союзників України. Саме вона формує бачення як Німеччини, так і Євросоюзу загалом, на війну в Україні та на антиросійські санкції. З її відходом Україні доведеться наново вибудовувати спілкування з німцями. І хоч Меркель поки залишається на посаді канцлера, але готуватися до прощання з нею потрібно вже. Не виключено, що вона не втримається в кріслі до 2021 року – кінця свого нинішнього терміну. Як би там не було, лише сильна власна позиція дозволить Україні відстоювати свої інтереси в Європі і не залежати він зміни політичних лідерів, навіть у таких країнах, як Німеччина.

Дивіться також: Меркель підтримує Україну, і на це в неї є особиста причина

Вгору

    Повідомити про помилку

    Текст, який буде надіслано нашим редакторам:

    ВГОРУ