Китай загрожує розвитку турецької економіки

Туреччина – центр ринкової торгівлі, навіть українські ринки неможливо уявити без турецьких рушників і постільної білизни. Та в чому секрет популярності їхніх товарів?

економіка Туреччини фото

Колишній киянин Андрій, якого доля і турецьке коріння переправило у Стамбул, розповів, як Китай загрожує розвитку турецької економіки? Навіщо Туреччина спочатку купує в України грецькі горіхи, а потім продає їх Україні? І як прилаштувати дитину у платну школу на безкоштовне навчання?

Андрій каже, що місцеві вулиці – це суцільні торгові ряди, на яких можна знайти майже все. Здебільшого на турецьких ринках продаються турецькі товари. Однак останнім часом Китай все активніше виборює місце для своїх товарів на турецьких прилавках.

Доки китайські товари окуповують турецькі ринки, турецькі товари заполоняють наші. Утім, іноді товари з Туреччини на українських прилавках – це добре оброблена саме українська сировина.

«Туреччина дуже багато сировини купує за кордоном, обробляє її і назад перепродує тим же країнам, у яких вона купила сировину. Так, наприклад, роблять з горіхами. Основним продавцем горіхів Туреччині є Україна. У Туреччину імпортують нечищений волоський горіх, тут його повністю очищають, колють, фасують і продають назад в Україну як готовий продукт», – розповідає Андрій.

Турецька освіта – ще одна сфера життя, яка свого часу здивувала Андрія. Як і українські, місцеві школи поділяються на приватні і державні. У державних навчання безкоштовне, у приватних – платне. Деякі приватні школи утримуються за рахунок соціальних фондів, однак це не означає, що батьки школярів за навчання там не повинні платити або можуть платити менше.

Ціни на навчання залежать від престижу навчального закладу. Навчання дороге, але навіть гроші не гарантують того, що дитина довчиться в цій школі або взагалі зможе вступити на навчання. Адже якщо у дитини низькі бали – її можуть не взяти до школи чи вигнати за неуспішність.

Для тих, хто мріє вчитися у приватній школі, але грошей на це не має, існує спосіб вчитися безкоштовно або отримати знижку на навчання.

«У всіх приватних школах, крім державних, ви можете отримати безкоштовну освіту, якщо потрапите на певну програму, коли школа або повністю, або частково сплачує за вас навчання», – каже Андрій.

Яку школу обрати – приватну чи державну – це вже вирішують батьки. Утім, що стосується територіального розташування учбового закладу – тут вже право вибору обмежують. Дитина повинна вчитися у тій середній школі, в якому районі вона офіційно зареєстрована.

Дивіться також: У Туреччині роботодавці оплачують працівникам проїзд, їжу та страхування

Вгору

    Повідомити про помилку

    Текст, який буде надіслано нашим редакторам:

    ВГОРУ