Сполучені Штати Америки – одна з найрозвинутіших країн світу. Здається, там все повинно було б бути ідеальним. Утім, українська емігрантка Оля, яка переїхала туди 2,5 роки тому, відкрила всі карти й розказала нам про справжню Америку.
Батьківщина джазу, місто слави мафіозі Аль Капоне і один з найвідоміших мегаполісів Сполучених Штатів – Чикаго, саме тут оселилася наша героїня. Якось українка виграла грін-карту, право на постійне проживання в США, і поїхала підкорювати Америку.
Сполучені Штати Америки – одна з найбагатших країн світу, Чикаго – одне з найрозвинутіших міст Америки, а метро – один з найзручніших видів громадського транспорту в Чикаго, хочеш встигнути по Чикаго – пірнай у метро.
Як і в Україні, в місцевому метро працює пропускна система, пройти через яку можна кількома способами. Перший – це придбати разовий квиток в спеціальному автоматі, другий – купити абонемент на день, на тиждень або на місяць, а третій – обзавестися спеціальної проїзною карткою і поповнювати її. В середньому проїзд в метро коштує 2 долари 25 центів. Приблизно стільки ж – 2,25 доларів – коштує проїзд в автобусі, але також лише за наявності проїзної картки, або якщо купити квиток в самому автобусі, але не у водія, а у спеціальному автоматі.
«Готівку водії взагалі не приймають, тобто заходиш і розплачуєшся карткою або засовуєш долари в автомат і він, здається, решту не видає», – поділилась героїня.
Оля каже, що жителям Чикаго на громадський транспорт гріх скаржитися, а от тим, хто оселився хоч трохи за містом або взагалі у передмісті Чикаго – доводиться не солодко. Автобус запізнюється, або ще гірше, і зовсім не приїде.
Тривалий час Ольга пересувалася громадським транспортом, але не так давно пересіла у власний автомобіль. Дівчина говорить, що машину з рук у США можна купити в середньому від 2000 доларів. Обслуговування дороге, бензин теж недешевий, заправити машину на тиждень Олі обходиться приблизно в 30 доларів. А от у передмісті Чикаго бензин дешевший.
Існує стереотип, що американські дороги ідеальні, однак Оля запевняє, що це лише міф. Тут теж знають, що таке ями, і немає їх лише в деяких штатах.
Звісно, ями намагаються латати, але американські ремонтники часто працюють так, як і українські, каже Ольга: проблеми вирішують, але не надовго.
Ями на дорогах та автобуси, дочекатися яких майже неможливо – виявляється, навіть великій та могутній Америці не вдається впоратися з цими буденними дрібницями. Однак все-таки більшість проблем ця країна клацає, як горішки, тому причин її любити у тих, хто там живе набагато більше, ніж не любити.