Емігранти розповіли про плюси та мінуси проживання в Австрії [ВІДЕО]

Австрія – одна з найгарніших і найбагатших країн Європи. Але чи справді в цій країні настільки ідеально?  Українець Олександр майже три роки тому переїхав до Австрії. За цей час хлопець дізнався багато секретів цієї країни і вирішив ними поділитися.

 

Одна з найкращих країн Європи, яку постійно плутають з Австралією. Батьківщина Моцарта та Термінатора – прекрасна Австрія. Це одне з найстаріших місць, де дотепер збереглися майстри з ювелірної справи, майстри-годинникарі, кондитери, які були винятковими для сім’ї імператора.

Олександр з Ужгорода проживає у самому серці Австрії – Відні вже третій рік. У країні він достатньо довго, тому знає багато її секретів і відкриває їх на своєму Telegram-каналі. Наприклад, розповідає про те, як соціальні виплати шкодять жителям Австрії. Чому людям, які працюють у неділю, виплачують подвійну ставку? І чому українцям здобувати вищу освіту в Австрії дешевше, ніж в інших країнах Європи?

Олександра вразила не лише краса Відня, а й рівень життя в Австрії. В країні настільки дбайлива соціальна політика, що деякі австрійці не напружуються та не працюють.

«Велика кількість людей, як молодих, так і старших, існує фактично на виплати по безробіттю. Вони формують це за рахунок податків, які сплачують компанії, індивідуальні підприємці», – розповідає Олександр.

З одного боку, такій підтримці безробітних можна лише позаздрити, однак Олександру здається, що для самих австрійців це не надто добре. Виходить, що одні навіть не поворухнуться, щоб знайти роботу, а інші, хто працює, вимушені утримувати тих, хто уникає роботи, не маючи серйозних підстав для цього.

Коли Олександр тільки-но переїхав до Відня, йому складно було звикнути до місцевого ладу. Адже якщо в нас магазини працюють 24/7, то в Австрії в неділю навіть хліба не купити. Неділя для австрійців – святий день, працювати в цей день не заведено. Той, хто все-таки змушений неділю присвятити роботі, а не відпочинку, отримує хороші бонуси: йому виплачують подвійну ставку за ті години, які людина пропрацюєте в неділю та святкові дні.

Олександр переїхав до Австрії вчитися. Саме система освіти вразила його в першу чергу. Бо вона вважається однією з найякісніших в Європі. А ще для українців освітні програми обходяться  набагато дешевше, ніж в інших країнах ЄС.

«Для українців більшість програм коштують приблизно 750 євро. А ще ви самі собі обираєте, які у вас будуть предмети, окрім обов’язкових. Є надзвичайно велика кількість вибіркових предметів з абсолютно різних дисциплін», – пояснює Олександр.

Місцеві університети, на відміну від магазинів, відкриті цілодобово. І навіть у вихідний день студент може прийти в навчальний заклад та, скажімо, роздрукувати документ, до речі, безкоштовно. А ще тут не потрібно, як часто буває в Україні, бігати за викладачем, щоб дізнатися оцінку. Всі данні зберігаються в електронному варіанті, до яких доступ має кожен студент.

Австрія – країна, яка навіть освітньою системою не хоче бути схожою на інших. І вона приховує ще багато секретів.

Дивіться такожЧи справді німкені такі страшні, як їх малюють?

Вгору

    Повідомити про помилку

    Текст, який буде надіслано нашим редакторам:

    ВГОРУ