Фальшиві банки залишають українців без грошей

Друзі, будьте дуже обережні. Деякі аферисти маскуються під справжні банки, аби заволодіти нашими грошима. Як не втратити свої кошти, потрапивши на гачок такого лжебанку?

перерахунок грошей в банку

У Києві злочинець створив фальшивий банк для фінансової афери і поцупив у свого клієнта 120 тисяч доларів. Хитрун оформив орендований офіс як VIP-банк, досконало відтворив усі елементи, які має містити справжня фінансова установа, найняв працівників та розмістив оголошення про обмін валюти за супервигідним курсом. Перший клієнт приніс йому 120 тисяч зелених для обміну. А аферист взяв гроші і втік. І таких випадків у країні чимало.

«За минулий рік у нас розкрито близько 15 аналогічних фактів, затримані люди, по деяких фактах триває слідство, деякі справи вже скеровані до суду», – розповідає старший слідчий ГУ НП м. Києва Сергій Руденко.

Логіка аферистів зрозуміла. Із міркувань безпеки люди більше довіряють банкам, аніж підпільним обмінникам. Тому вони під них і маскуються. То як перевірити, справжній банк чи ні? Експерти радять, перш за все, перевіряти документи: реєстрацію і ліцензію фінустанови. У кожному відділенні має бути інформаційна табличка з цими даними.

Та у випадку із викраденням 120 тисяч доларів усі документи аферист майстерно підробив. Відрізнити їх від справжніх було майже неможливо. Тому завжди перевіряйте дані про фінустанову на сайті Нацбанку. Ще одна ознака того, що банк не справжній – супервигідний курс, який суттєво відрізняється від офіційного.

І знайте ще одну важливу річ. У банків є обмеження на розмір суми, яку можна обміняти. Якщо хтось вам обіцяє обміняти дуже великі гроші – не ведіться.

Якщо ж ви вже втрапили на гачок лжебанку – негайно телефонуйте до поліції. Лише по гарячих слідах такі злочини реально розкрити.

Обмінюйте гроші лише у великих перевірених банках. Якщо сума велика – пробіжіться по кількох фінустановах із надійною репутацією, а не йдіть до підозрілих. Ви витратите трохи часу, але не втратите гроші.

Дивіться також: Злочинці викрадають із банків гроші українців

Вгору

    Повідомити про помилку

    Текст, який буде надіслано нашим редакторам:

    ВГОРУ