Майже щотижня ми розповідаємо новини про пограбування банків. Грабіжники нахабно вриваються до банків і виносять з них мільйони. Хто і як краде наші гроші?
На Закарпатті грабіжники без перешкод винесли з банку 5 мільйонів доларів. Як? Вони проникли у сховище через отвір у стелі, а камеру спостереження прикрили папером. Люди, які втратили свої заощадження, впевнені, що злочинці були у змові зі співробітниками банку.
«Сьогодні близько 70% крадіжок скоюється людьми, які мають безпосереднє відношення до даного об’єкта, де відбувається крадіжка», – розповідає генеральний директор охоронної компанії Дмитро Стрижов.
А деякі грабіжники просто маскуються під клієнтів. Так у Києві троє чоловіків, аби отримати доступ до банківських комірок, зняли кілька, використовуючи фальшиві паспорти із вклеєними особистими фото. Потрапивши всередину, вони просто підібрали ключі і спустошили скриньки кількох клієнтів банку. Винесли 350 000 доларів та кілограм золота у злитках.
«Там було порушення. Конкретно в цьому банку ключі були прості. Не було індивідуального ключа для кожної шухляди», – розповідає колишня працівниця банку Наталія Ляпій.
Та не грабіжники єдині крадуть ваші гроші. Часто це роблять самі співробітники банків. Система охорони у багатьох наших фінустановах настільки слабка і примітивна, що до наших грошей має доступ будь-хто. Навіть рядовий касир.
«На моїй практиці був доволі цікавий випадок, коли 8 місяців завідуюча сховищем в одному з відділень кожного дня приносила додому гроші. Коли вона побачила, що її не контролюють, то просто почала потрошки виносити. І так винесла 80 тисяч гривень за 8 місяців», – розповідає колишня працівниця банку Наталія Ляпій.
Не хочете, аби ваші гроші поцупили з банку, не довіряйте їх дрібним і маловідомим фінустановам. Обирайте великі банки з перевіреною репутацією. Укладаючи договір, не розповідайте працівникам банку, коли збираєтеся забирати гроші, та інші деталі, яких не вимагає угода.