Чим завершиться війна СБУ та ГПУ проти НАБУ?

Минулого тижня директор НАБУ Артем Ситник заявив про зрив Генпрокуратурою та СБУ спецоперації в міграційній службі. Детектива бюро затримали, в приміщеннях НАБУ відбулися обшуки, а особи агентів бюро, які працювали під прикриттям, стали публічно розкриті ГПУ.

Таємні агенти НАБУ, які спільно з ФБР працювали під прикриттям в рамках спецоперації в міграційній службі, більше не таємні. Генеральна прокуратура опублікувала оперативне відео з «прослушкою» та обшуками в конспіративній квартирі антикорупційного бюро. Зокрема, на відео розкриваються особи двох агентів бюро – Сергія Тітєнкова зі справжнім прізвищем Боярський, який негласно розслідував корупцію в ДМС, та агента «Катерини», про яку стало відомо після резонансної бурштинової справи нардепів Полякова та Розенблата. Справжнє прізвище агента Катерини – Сікорська. Вона консультувала Боярського, як поводитися під прикриттям.

Розсекречених агентів Боярського та Сікорську вчора мали допитати у Генпрокуратурі в рамках кримінального провадження щодо провокування на хабар першої заступниці голови Міграційної служби Діни Пімахової. Минулого тижня Тітєнкова-Боярського затримали працівники СБУ під час передачі чиновниці ДМС 15 тисяч доларів хабара. Генпрокурор Луценко назвав дії агентів незаконними, адже під час нарад щодо спецоперації працівниками бюро обговорювались аморальні, на думку Луценка, методики, аби спровокувати Пімахову назвати суму хабара.

Раніше ми писали, що СБУ зірвала таємну спецоперацію НАБУ?

Утім, після цього антикорупційне бюро опублікувало оперативне відео, на якому Пімахова у серпні сама озвучує агенту під прикриттям суму винагороди – 30 тисяч доларів за надання українського паспорта громадянину Ірану. Однак згодом у чиновниці змінюється поведінка – вона відмовляється від «винагороди». У НАБУ переконані – працівники СБУ, через яких прослуховували Пімахову, розкрили їй інформацію, що її ведуть детективи бюро та завербували її з метою тиску на агента НАБУ.

Розкриття агентів антикорупційного бюро стало апогеєм скандалу. За словами директора НАБУ Ситника, персональні дані агентів перебувають під грифом «таємно», їх оприлюднення – це порушення закону, адже гриф секретності має право знімати лише директор антикорупційного бюро. Президент Петро Порошенко публічно став на бік Генпрокурора. Натомість директор бюро Артем Ситник заявив про тиск з метою поховати антикорупційну реформу. На його думку, зрив спецоперації та розкриття агентів НАБУ з боку СБУ та ГПУ – спрямована атака на антикорупційне бюро.

За словами Ситника, спецоперація в міграційній службі проводилася спільно з американським ФБР. Надання громадянства України громадянину Ірану, за легендою, було потрібне для обходу міжнародних санкцій. Експерти вважають розкриття агентів НАБУ серйозним ударом по репутації України як правової держави, а також по діяльності агентурної мережі антикорупційного бюро.

Саме завдяки антикорупційному бюро українці побачили масштаби корупції у найвищих ешелонах влади. Саме тому, кажуть експерти, система опирається та чинить тиск на бюро. Тож, схоже, що НАБУ й надалі залишатиметься без автономного права на «прослушку» та працюватиме в умовах тиску, інформаційних атак та війни компроматів.

Більше дивіться у відео

Дивіться також: Генпрокуратура звинувачує детективів НАБУ у незаконному прослуховуванні

Вгору

    Повідомити про помилку

    Текст, який буде надіслано нашим редакторам:

    ВГОРУ