УКР
ICTV - Разом краще
УКР

Video: Як коронавірус і терористи знищують Ліван?

Як коронавірус і терористи знищують Ліван?

Мацарський Юрій
Юрій Мацарський
Міжнародний оглядач

Пандемія, російська антиковідна вакцина Спутнік V і духовні скрєпи поставили половину населення Лівану на межу бідності. Зараз країні загрожує ще й біда біблійного масштабу – саранча.

В середині 20-го століття Ліван називали Близькосхідною Швейцарією – настільки багатою і спокійною була в ті часи ця маленька країна. Зараз про колишні багатство і спокій чи не нагадує майже нічого – держава стрімко біднішає під безпорадні вигуки місцевих політиків.

У Лівані діє унікальна, у тому числі і в своїй руйнівності, система державного управління, яка називається Конфесіоналізм. За кожною релігійною громадою – католиками, православними, шиїтами, сунітами тощо – закріплені певні державні посади і заброньовані окремі місця в парламенті.

Тобто, головним критерієм, на підставі якого формуються органи влади, є не професіоналізм і компетенція кандидатів, а їхня етнічна і релігійна ідентичність.

Також по темі: Хакери, розстріли, викрадення вакцини: як з COVID-19 борються в Північній Кореї? У Нігерії за зброю платять... коровами? Чому тварин використовують замість грошей Чому на планеті скоро забракне кисню

У Лівані скажена інфляція, величезне безробіття, дуже високі показники захворюваності на коронавірус – не зіграла ставка, зроблена чиновниками на псевдовакцину Супутник V. Економісти кажуть, що вже в найближчі місяці як мінімум три мільйони ліванців виявляться або за межею бідності, або на самій її межі. Три мільйони – це майже половина населення країни.

Більше про ситуацію в країні та можливі шляхи її порятунку – дивіться у відео.

Нагадаємо, раніше Юрій Мацарський розповів, що спільного у українських та британських сепаратистів.

Фото: Unsplash

If you have found a spelling error, please, notify us by selecting that text and pressing Ctrl+Enter.

ICTV Ранок 06.05.2021 11:20
06.05.2021 11:20
Завантаження...

Дивіться на ICTV

ВГОРУ
Вгору

    Spelling error report

    The following text will be sent to our editors: