УКР
УКР

Video: Життя після траншу: що зміниться для українців завдяки грошам МВФ

5 мільярдів доларів від МВФ – уже на рахунках українського Уряду та Нацбанку. У п'ятницю, 13 березня, Україна отримала перший транш кредиту від Міжнародного валютного фонду. Гроші вже є – а ситуація поки що не змінюється на краще. Ціни в магазинах і аптеках дуже високі, доларів на продаж у банках і досі немає. Коли люди відчують стабільність і поліпшення? "Ранок у Великому Місті" запитав про це екс-заступника голови НБУ Олександра Савченко. За його словами, потенційно українці можуть відчути поліпшення життя завдяки траншу МВФ, але фактично все залежить від майстерності урядовців і Національного банку. "Куди мають піти гроші від МВФ, ніде не прописано. Тож, як Україна їх витратить – залежить виключно від неї. Втім, існують погані українські традиції, згідно з якими позичені гроші зазвичай не йдуть ані на валютний ринок, ані в реальний сектор економіки, а витрачаються для погашення старих боргів і оплату критичного імпорту, а саме – йдуть в Росію як плата за газ. Ці традиції треба зламати", – каже Олександр Савченко. Також він зазначає, що вже близько року у фінансовій сфері України проводиться хибна політика ручного маніпулювання і адміністративних обмежень. Але адміністративним тиском курс не утримаєш. Саме тому і немає доларів у банках. "Набагато краще регулювати курс в цивілізований спосіб, так, як це робиться в Європі – шляхом нової монетарної політики. Якщо обмеження будуть зняті, курс стабілізується на рівні 25-26 гривень", – вважає Савченко. Повний випуск програми дивіться тут Читайте ще: Росія без Путіна, чи Росія з Путіним?

Життя після траншу: що зміниться для українців завдяки грошам МВФ

0 Коментувати

5 мільярдів доларів від МВФ – уже на рахунках українського Уряду та Нацбанку. У п’ятницю, 13 березня, Україна отримала перший транш кредиту від Міжнародного валютного фонду. Гроші вже є – а ситуація поки що не змінюється на краще. Ціни в магазинах і аптеках дуже високі, доларів на продаж у банках і досі немає.

Коли люди відчують стабільність і поліпшення? “Ранок у Великому Місті” запитав про це екс-заступника голови НБУ Олександра Савченко.

За його словами, потенційно українці можуть відчути поліпшення життя завдяки траншу МВФ, але фактично все залежить від майстерності урядовців і Національного банку.

“Куди мають піти гроші від МВФ, ніде не прописано. Тож, як Україна їх витратить – залежить виключно від неї. Втім, існують погані українські традиції, згідно з якими позичені гроші зазвичай не йдуть ані на валютний ринок, ані в реальний сектор економіки, а витрачаються для погашення старих боргів і оплату критичного імпорту, а саме – йдуть в Росію як плата за газ. Ці традиції треба зламати”, – каже Олександр Савченко.

Також він зазначає, що вже близько року у фінансовій сфері України проводиться хибна політика ручного маніпулювання і адміністративних обмежень. Але адміністративним тиском курс не утримаєш. Саме тому і немає доларів у банках.

“Набагато краще регулювати курс в цивілізований спосіб, так, як це робиться в Європі – шляхом нової монетарної політики. Якщо обмеження будуть зняті, курс стабілізується на рівні 25-26 гривень”, – вважає Савченко.

Повний випуск програми дивіться тут

Читайте ще: Росія без Путіна, чи Росія з Путіним?

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

17.03.2015 15:26
Завантаження...

Дивіться на ICTV


Зареєструйтесь

Увійти, використавши ваші дані

Забули пароль?

Відновлення паролю

Увійти через соц. мережу

ВГОРУ
Вгору

    Повідомити про помилку

    Текст, який буде надіслано нашим редакторам: