Забудовники продають житло, побудоване на кістках

Купуєте нову квартиру? Будьте обережні! Можливо, саме ваша новобудова стоїть на місці, наприклад, колишнього звалища радіоактивних відходів або  на території, де раніше був хімзавод.  Чим це може загрожувати – знає наш експерт, адвокат Ярослав Куц. 

Головний біль, серцеві хвороби, онкологія! Про ці всі ці ризики, звісно, знають забудовники. Вони знають, де зводять будинок. Усі необхідні дозволи вони просто куплять. І їм начхати на ваше здоров’я. Головне, побільше заробити. Звісно, ніхто вам не скаже, що на цьому місці раніше був небезпечний об’єкт. Ви самі маєте все перевірити.

– На Полтавщині люди були шоковані, коли дізналися, що їхній будинок може бути зведений на людських кістках!

Під час підготовчих робіт забудовники виявили на будівельному майданчику місце масового поховання. Як виявилося, раніше тут розташовувався табір військовополонених. Галас підняли саме майбутні мешканці багатоповерхівки. Деякі з них, через таке сусідство, відмовилися купувати квартири. Будівництво тимчасово припинили. За цю історію взялася поліція.

– Якщо маєте підозри, що жити доведеться у радіаційно небезпечній зоні, замовте офіційну перевірку на шкідливе випромінювання.  Виміряти радіаційний фон можна й самостійно спеціальним дозиметром. Такий легко придбати в інтернеті. Допустима норма випромінювання для міста – 11 мікрорентген на годину.

Поради

1. Перш, ніж купувати житло, з’ясуйте все про забудовника. І підніміть історію місця, на якому зводиться будинок. Чи нема загрози зсувів. Щоб не потрапити в халепу, звертайтесь за допомогою до перевірених брокерів. Вони допоможуть дізнатися, чи відповідають будівельні документи нормам.

2. Якщо ваш будинок почав тріщати по швам, з’явилися тріщини через неправильне місце розташування, обов’язково звертайтеся зі скаргами до Державної служби з надзвичайних ситуацій, органів місцевого самоврядування і Управління будівництва та архітектури вашого регіону.

3. Якщо ви маєте підозру, що ваше здоров’я погіршилося внаслідок проживання в неякісному будинку та через неякісні матеріали – обов’язково зверніться до бюро судово-медичної експертизи, встановіть факт порушення вашого здоров’я, а тоді звертайтесь до прокуратури та поліції.

Більше дивіться у відео

Вгору

    Повідомити про помилку

    Текст, який буде надіслано нашим редакторам:

    ВГОРУ