УКР
УКР

Єфімов: Донбас Україні потрібен

0 - 0 Коментувати

Хто повинен утримувати і годувати Донбас, чи потрібен він Росії і чи повинна Україна відновлювати виплати на окупованих територіях – ці питання є предметом доволі жвавої дискусії.

У пошуках відповідей, “Ранок у Великому Місті” запросив до студії народного депутата України Максима Єфімова. Він упевнений:  Донбас Україні потрібен.

“Якщо подивитися на показники, то у 2013 році Донбас був першим у списку експортерів серед областей України. Цього року він став третім з результатом 8,5 мільярдів доларів. У  2014 році, у період війни, позитивне сальдо зовнішньоторгівельного балансу Донбасу становило 6 мільярдів доларів. При тому, що вся країна з урахуванням Донбасу дала мінус 500 мільйонів”, – упевнений депутат.

За його словами, якщо прибрати з балансу області дотації на вугільну промисловість, вона однозначно сама себе підтримує і годує. Більше того, у випадку відсутності Донецької області Україна отримає зовнішньоторгівельне сальдо мінус 5 мільярдів, що негативно вплине на курс гривні.

“Донбас – це 4,5 мільйони працьовитого, професійно підготовленого, освіченого населення. Це є основою цінності цього регіону. Що стосується промисловості, то вугільні шахти є абсолютно неконкурентоздатними порівняно з російськими шахтами. Але в Донбасі є родючі чорноземи, вихід до моря, розвинена інфраструктура”, – наголошує Максим Єфімов.

На думку депутата, отримувати соціальні виплати повинні ті мешканці Донбасу, які переїжджають на підконтрольні Україні території. А от Росія не буде брати Донбас на своє забезпечення, оскільки для неї це не вигідно. Цей регіон потрібен їй лише для того, аби підтримувати складну й розбалансовану ситуацію в Україні.

Повний випуск програми дивіться тут

Читайте ще: Чи врятують “дохідні будинки” українців?

07.04.2015
Загрузка...

Дивіться на ICTV


Зареєструйтесь

Увійти, використавши ваші дані

Забули пароль?

Відновлення паролю

Увійти через соц. мережу

ВГОРУ
Вгору